KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Moderátorka BBC vyvolala pobouření, když se diváků zeptala: „Jaký by měl být správný trest za rouhání?“

Moderátorka stanice BBC Asian Network vyvolala rozhořčení poté, co se uživatelů Twitteru zeptala, jaký by měl být správný trest za rouhání. Muslimská aktivistka Shazia Awanová požádala diváky, aby jí skrze Twitter nabídli své názory ohledně tohoto problému. 

...

Podle diváků byla otázka zcela scestná

Moderátorčin předpoklad, že by mělo být rouhání ve Velké Británii nějak trestáno, šokoval mnoho diváků.


„Za rouhání by neměl být žádný trest. Vždyť žijeme ve 21. století. BBC je RAKOVINA,“ napsal jeden z diváků na Twitteru. Ali A. Rivaz se zeptal: „To je vážná otázka?“

„Je opravdu ostudné, že se @bbcasiannetwork @ShaziaAwan ptá, jaký by měl být trest za rouhání. Lidé za to bývají vražděni,“ uvedla Maryam Namazieová.


„Nemělo by docházet k trestání za rouhání. Namísto toho by měli být trestáni ti, kdo straší děti tím, že když budou zlobit, tak uhoří v pekle,“napsala Safiya Alfarisová.


BBC se za kontroverzní otázku omluvila

Premiér Pákistánu Naváz Šaríf začátkem minulého týdne popsal rouhání jako „neodpustitelný přestupek“. Od roku 1990 bylo v Pákistánu za rouhání potrestáno smrtí celkem 62 lidí.

Televizní stanice BBC se v sobotu na svém Twitteru za dotaz ohledně rouhání omluvila: „Omlouváme se za špatně formulovanou otázku na Asia Network. Otázka byla položena na základě dotazu pákistánského občana, který na Facebooku prosil o pomoc.“

„Nikdy jsme neměli v úmyslu naznačovat, že by mělo být rouhání nějak potrestáno. Byla to provokativní otázka, která vyzněla špatně,“ dodali zástupci televizní stanice. „Asian Network řeší podobné provokativní otázky každý den. Ovšem otázka ohledně rouhání mohla být formulována jinak,“ dodal mluvčí BBC.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Flickr

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek