KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muslimka, která prošla jakoby nic kolem obětí útoku v Londýně, byla podle fotografa ve skutečnosti v šoku

Fotograf, který na Westminsterském mostě v Londýně krátce po teroristickém útoku získal fotografii muslimské ženy v šátku, která vypadala, jako by jí neštěstí kolem ní vůbec nezajímalo, uvedl, že žena byla ve skutečnosti vyděšená. Fotografie vyvolala pozdvižení na sociálních sítích, na první pohled to totiž vypadalo, jako kdyby muslimka prošla kolem zraněných s mobilem v rukou, aniž by jim věnovala jakoukoliv pozornost. 

...

Podle autora fotografie jeho snímek vůbec nevypovídá o tom, jak se žena cítila

Autor fotografie Jamie Lorriman (28) se po vlně kritiky zaměřené na ženu z fotografie rozhodl uvést věci na pravou míru. Muž, který ženu vyfotil během chůze po Westminsterském mostě krátce poté, co zde útočník Khalid Masood najel autem do několika lidí, uvedl, že fotografie vůbec nevypovídá o tom, jak se žena ve skutečnosti cítila.

Chodkyně v hnědém šátku dívající se do mobilu, zatímco procházela kolem těžce zraněné ženy ležící na chodníku v obklopení kolemjdoucích, vypadala, jako by jí bylo dění kolem ní úplně jedno. Autor snímku však uvedl, že žena byla „zděšená a zoufalá“.

Řada uživatelů sociálních sítí se do ženy obula s tím, že je jí úplně jedno, co se stalo a že jen nedbale prochází kolem právě se odehrávajícího neštěstí. Fotograf původem z Jižního Yorkshiru uvedl, že byl pod mostem a fotografoval budovu parlamentu, když najednou viděl, že lidé něco vytahují z řeky. „Teď už vím, že to bylo tělo ženy, která buďto skočila nebo spadla z Westminsterského mostu,“ řekl Jamie.

„Poté jsem šel na nahoru na most, kde jsem zahlédl zraněnou ženu ležící na zemi poté, co byla zasažena automobilem. Viděl jsem několik lidí kroužících kolem oběti a také ženu s telefonem, která se vrátila z části mostu, kde byla zasažena většina obětí,“ popisoval fotograf situaci na mostě.


Ženy se zastali i někteří uživatelé Twitteru

„Ta žena byla zřejmě v šoku, krátce před tím prošla kolem mnoha zraněných lidí. Vypadalo to, jako by se z mostu chtěla co nejrychleji dostat. Udělal jsem tři fotografie, na nichž je žena v šátku vidět a myslím, že na všech z nich vypadá zoufale,“ uvedl Lorriman.

Jenže na sociální síti se mezitím stačila strhnout lavina kritiky. Jeden z uživatelů například napsal: „Muslimská žena nevěnuje žádnou pozornost teroristickému útoku, nedbale prochází kolem umírajícího člověka a při tom hledí do telefonu#PrayForLondon #Westminster #BanIslam.“


Našli se však i tací, kteří ženu bránili: „Nemáte vůbec ponětí o tom, co se na fotografii odehrává a vytváříte si své vlastní závěry,“ napsala uživatelka jménem Kelly Blackwellová. 


Mnoho uživatelů poukázalo na to, že z fotografie nelze vyčíst, co se opravdu v hlavě ženy dělo a že zrovna mohla psát své rodině, že je v pořádku.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Ona určitě volá záchranku.