KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muslimská dívka odmítla podat ruku německému prezidentovi během návštěvy její školy

Mladá muslimka si odmítla potřást rukou s německým prezidentem Joachimem Gauckem, který přijel na návštěvu do její školy. Gauck školu navštívil kvůli tomu, aby pochválil zdejší studenty i učitele, kterým se údajně úspěšně daří integrovat nově příchozí žadatele o azyl.

...

Prezident přešel incident bez poznámky

Návštěva školy Theodora Heusse v Offenbachu proběhla koncem minulého měsíce, nyní se objevily záběry, na kterých se prezident vítá se studenty. Prezident dorazil do školy svým služebním vozem a hned u vchodu se pozdravil se studenty, a to jak v němčině, tak v arabštině.

Gauck si školu vybral jako příklad toho, jak skvěle si vedou děti z řad uprchlíků v novém prostředí. Prezident byl novým studentům představen a poté si chtěl potřást rukou s každým z nich. Když však došel k dívce zahalené do muslimského šátku, čekala ho odmítavá reakce.

Když prezident napřáhl k dívce ruku, ona tu svou odtáhla. Poté si ji přiložila k hrudi a sklonila hlavu. Gauck zachoval klid, na dívku se usmál stejně jako ona na něj a přesunul se k dalším studentům.


Někteří muslimové odmítají fyzický kontakt s osobami opačného pohlaví

Není jasné, proč k potřesení rukou nedošlo, ale někteří muslimové jakýkoliv fyzický kontakt s osobou opačného pohlaví odmítají (pokud se nejedná o rodinného příslušníka).

V Německu se nejedná o první případ, kdy si osoba muslimského vyznání odmítla podat ruku s příslušníkem opačného pohlaví.

V červenci letošního roku si muslimský žák odmítl podat ruku se svou učitelkou, a to „kvůli náboženským důvodům“. K podobným událostem došlo i ve Švýcarsku, některé z těchto případů se dostaly až k soudu.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek