KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muslimští pěstouni sebrali pětileté dívce její křížek a řekli jí, že Vánoce a Velikonoce jsou „hloupé“

Teprve pětileté holčičce, která byla původně vychovávána jako křesťanka, její muslimští pěstouni zcela převrátili její dosavadní pohled na svět. Řekli jí, že křesťanské svátky jsou hloupé, že jsou evropské ženy alkoholičky a dokonce jí vzali její krucifix a zakázali jíst slaninu.

...

V Tower Hamlets ve východním Londýně žije významná muslimská komunita

Dívka prosila svoji sociální pracovnici, aby se do pěstounské rodiny nemusela vracet

Pětiletá dívka strávila posledních šest měsíců svého života ve dvou muslimských domácnostech poté, co byla umístěna do pěstounské péče v Tower Hamlets ve východním Londýně. I přesto, že od malička mluvila anglicky, musela žít v rodinách, kde anglicky nikdo nemluvil a dokonce jí byl odebrán její křesťanský křížek.

Její pěstouni ji povzbuzovali k tomu, aby se naučila mluvit arabsky a všemožně se jí snažili odnaučit dosavadní křesťanské zvyky. Podle místních zpráv dívenka s pláčem doslova prosila sociální pracovnici, která ji měla na starosti, aby jí nevracela do rodiny, kde ženy nosí nikáb a „nikdo tu nemluví anglicky.“

Případ vyvolal velké diskuze, místní orgány jsou totiž při umisťování dítěte do pěstounské rodiny povinny důkladně zvážit jeho náboženství, rasový původ i kulturní a jazykové zázemí. Matka dívky podle všeho uvedla, že je zděšena okolnostmi, za nichž byla její dcera umístěna do pěstounské péče.

„Jedná se o pětiletou dívku bílé pleti. Narodila se v této zemi, mluví anglicky, miluje fotbal, má britský pas a je pokřtěna,“ uvedl nejmenovaný zdroj z dívčina okolí. „Utrpěla obrovské trauma už tím, že byla násilně oddělena od své rodiny. Potřebuje prostředí, v němž se bude cítit bezpečně. Místo toho je uvězněna ve světě, kterému vůbec nerozumí. To je pro dítě velice stresující,“ dodal zdroj.

Úřady by měly zajistit, aby byly děti umisťovány do rodin s podobnými kulturními zvyklostmi

Dívka žila se svou první pěstounkou, která nosila nikáb, po dobu čtyř měsíců. Její současnou pěstounkou je žena, která nosí burku, tudíž má zakrytý celý obličej, když je s dívkou někde na veřejnosti.

Inspekce provedená letos v dubnu odhalila, že úřady v Tower Hamlets nedodržují dostatečně pravidla, která platí pro umisťování dětí do pěstounských rodin. „Při umístění dítěte do pěstounské domácnosti musí úřady zajistit, že je umístění tím nejlepším pro jeho blaho. Všichni naši pěstouni se vzdělávají, aby byli plně kvalifikováni pro uspokojení potřeb dítěte, které jejich péči potřebuje,“ uvedlo britské ministerstvo školství.

Není to poprvé, kdy se úřady v Tower Hamlets zapletly do skandálu. V roce 2014 byla zveřejněna vládní zpráva, která naznačila, že má starosta Lutfur Rahman vazby na islámské extremistické skupiny včetně jedné, která se snaží v Evropě prosadit právo šaría. V roce 2011 zase vyšla zpráva o tom, že 31letá zaměstnankyně místní lékárny obdržela hrozby smrtí poté, co odmítla nosit závoj, i když vůbec nebyla praktikující muslimkou.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Ktery blb toto sesmolil..:D vsal to by nikdy neproslo..socialka si hodne hlida kam a jak dite umisti atd a ze by ho dali do muslimske rodiny kde nikdo nemluvi anglicky a jeste k tomu 2 x opravdu vy uz nevite co si vymyslet aby jste tu nenavist rozdmychali jeste vice.