KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muž chce žalovat aljašské aerolinky za to, že byl vyveden z letadla, když se dotkl letušky

Muž, jemuž bylo zakázáno nadále létat se společností Alaska Airlines, plánuje podniknout proti této společnosti právní kroky. Cestující totiž tvrdí, že se stal obětí „obrácené diskriminace“, když byl vyloučen z letu kvůli tomu, že se dotkl letušky. 

...

„Naše letecká společnost nehodlá takové chování tolerovat“ uvedly aerolinky

Mark Timon (53) z Kalifornie uvedl, že byl vyloučen z paluby letadla poté, co „zdvořile“ poklepal na záda letušky, když ji chtěl požádat o další nápoj. Aerolinky však obvinily Timona ze sexuálního obtěžování, zatímco členové posádky přivolali policii, aby muže vyprovodila z letadla. Policie Timona vyzpovídala, stejně jako palubní personál a ostatní členy posádky.

I když policie neshledala muže vinného z jakéhokoliv zločinu, letecká společnost mu zakázala vstup na své další lety. „Bylo to zcela zbytečné. Je to diskriminace, která byla namířená proti mně,“ řekl Timon. Mluvčí Alaska Airlines mezitím potvrdila, že společnost zakázala muži létání s touto aerolinkou s tím, že společnost „čeká na výsledky vyšetřování“.

„Alaska Airlines nebude tolerovat jakýkoliv druh sexuálního zneužívání, které by vytvářelo nebezpečné prostředí pro naše hosty i členy posádky. Jsme plně odhodláni hrát naši roli v rámci řešení tohoto závažného problému,“ uvedla mluvčí letecké společnosti.

Timon uvedl, že je častým pasažérem první třídy a že nebyl opilý

Timon okamžitě kontaktoval deník San Diego Union-Tribune, aby odmítl tvrzení, že byl z letu vyveden kvůli sexuálnímu obtěžování. Deník však nebyl schopen dohledat pohled z druhé strany, ať už od samotné letušky nebo ostatních pasažérů. 

Muž, jenž o sobě tvrdí, že je častým pasažérem první třídy uvedl, že k situaci došlo, když použil tlačítko na přivolání stevardky, ale nikdo k němu nepřišel. Když poté spatřil letušku, dle svých slov jí jen poklepal na rameno, aby si mohl objednat požadované pití.

Když se poté muž dožadoval drinku u mužského stevarda, ten jej odmítl s tím, že Timon obtěžoval jeho kolegyni. Timon rovněž uvedl, že měl jen jeden jediný drink a že byl naprosto střízlivý. Obvinil proto Alaska Airlines z „obrácené diskriminace zaměřené proti mužům“ a kontaktoval právníka, aby mohl leteckou společnost zažalovat.

Timon řekl, že byl ponížen před ostatními cestujícími. „To už ani nemohu poklepat na záda letušky a na něco se zdvořile zeptat, aniž bych nebyl z něčeho obviněn? Je to mimo kontrolu a já jsem opravdu naštvaný,“ uzavřel vyhoštěný cestující.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek