KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muž křičící „Alláhu akbar“ postřelen na španělsko-francouzské hranici

Policisté postřelili muže, který na španělsko-francouzské hranici vyvolal obavy z terorismu, když začal křičet „Alláhu akbar“.

...

Strážníci zahájili palbu na muže, který byl podle všeho Francouzem severoafrického původu poté, co začal křičet v arabštině. K incidentu došlo, když policisté zastavili mužovo auto na dálnici u La Jonquera na španělské straně hranice.

Muž byl postřelen do nohy a převezen do nedaleké univerzitní nemocnice Josepa Trueta v Gironě, kde podstoupil operaci. Podle lékařů není v ohrožení života.

Podle lokálních medií policisté muže vyzvali, aby vystoupil z vozu poté, co prohledali řidičku, s kterou cestoval. Podezřelým se stal, když strážníci spatřili „podezřelé předměty“ u jeho pasu.

Muž poté začal křičet v arabštině a nasedl zpátky do vozu. Policisté ihned požádali regionální policejní sbor o posily v obavách, že muž představuje potenciální teroristické riziko, neboť údajně mimo jiné křičel „Alláhu akbar“.


Podezřelý asi po 30 minutách z obklíčeného vozu opět vystoupil, tentokrát s „neidentifikovatelným“ předmětem v ruce a opět začal na policisty křičet. Ti v rizikové situaci zareagovali služebními zbraněmi a dvakrát jej postřelili do nohou. I přesto se muži podařilo dostat zpět do auta, načež bizarní situace pokračovala, když bez zjevného důvodu z okna vozu vyhodil na cestu své oblečení.

Případ aktuálně podle zdrojů blízkých vyšetřovatelům není považován za teroristický. Policisté pracují s verzí, že muž, který cestoval ve voze s dalším mužem a ženou, byl pod vlivem drog. Jakmile to jeho zdravotní stav dovolí, čeká muže s největší pravděpodobností policejní výslech.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek