KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Muž plivl dítěti do tváře a na matku křičel: „Bílí lidé by se neměli rozmnožovat“

Muž, který plivnul dítěti do tváře a křičel na jeho matku, že „bílí lidé by se neměli rozmnožovat“, byl zproštěn trestu odnětí svobody poté, co byl původně odsouzen za rasově motivovaný útok.

...

Útočník byl odsouzen u Newcastle Crown Court

33letý Rezzas Abdulla plivl minulý rok v lednu do tváře malé devítiměsíční holčičky, když ležela v kočárku. Rebecca Telfordová, 25letá matka holčičky, byla zrovna v anglickém městě South Shields na procházce s kočárkem, když Abdulla plivnul na její dítě a křičel „bílí lidé by se neměli rozmnožovat“.

Místní noviny The Shields Gazette uvedly, že když se Telfordová pokoušela muže slovně konfrontovat, řekl jí, ať „drží ku*va hubu“ a odešel. Pomohl jí ale kolemjdoucí, který ji dal kapesník, aby mohla své dcerce utřít obličej. Poté vzala holčičku pro jistotu k lékaři na prohlídku.

Ve své policejní výpovědi Telfordová uvedla, že byla „naprosto znechucená a rozrušená z toho, že by dospělý muž, bez ohledu na rasu a náboženství, plivl na bezbranné nemluvně bez jakéhokoli důvodu“.

„Kdyby kolem mě jen prošel, vůbec bych si ho nevšimla. Neproběhl žádný oční kontakt či rozhovor. Nikdy předtím jsem ho neviděla. Myslím, že na ni plivl čistě proto, že jsme bílé pleti, byla jsem žena bez doprovodu a tím pádem i snadný cíl,“ uvedla pro deník Metro.

Abdulla byl nalezen díky záznamu z CCTV kamer. V minulosti byl již dvakrát obviněn z rasového útoku na ženy bílé pleti.

Byl odsouzen k 8 měsícům ve vězení, který byl ale nahrazen 18měsíčním podmínečným trestem, který zahrnuje také požadavky na léčbu jeho duševního zdraví a rehabilitaci.

Během soudního líčení korunního soudu v Newcastlu řekl zapisovač Darren Preston Abdullovi: „Plivnutí na někoho, zvláště do obličeje, je ze své podstaty strašné a odporné, a zvlášť odporné je provést to malému dítěti, natož ještě, aby to bylo ještě horší, když je vaší motivací rasová nenávist. Zdá se mi, že máte problém s ženami bílé pleti.“

Soudce prohlásil, že k trestnému činu přispělo Abdullovo zhoršující se duševní zdraví. Během července až září po útoku byl poslán na psychiatrické léčení, které potrvá až do jeho návratu do společnosti.


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

Foto: Mick_Gallagher_1959/Flickr Creative Commons

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek