KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Na nádraží v Düsseldorfu útočil muž se sekerou, než jej policie zadržela, zranil 7 lidí

Sedm lidí včetně dvou policistů bylo zraněno během útoku muže na vlakovém nádraží v německém Düsseldorfu. Podezřelý pachatel, který zaútočil na kolemjdoucí sekerou, byl zatčen protiteroristickou policií, která potvrdila, že na místě nebyli žádní další podezřelí. Incident se odehrál ve čtvrtek ve večerních hodinách. 

...

Pachatel se při pokusu o útěk vážně zranil

36letý muž se snažil z místa činu uprchnout, když však skočil z mostu vedoucího k nedaleké stanici metra, vážně se zranil a následně byl zatčen. Nyní je hospitalizován v nemocnici. Na místě zůstalo několik zraněných lidí - tři muži, žena, dva policisté a 13letá dívka, které útočník způsobil sekyrou tržné rány na horní paži.


Na místě zůstali tři vážně zranění lidé. Foto: Daily Mail

Tři z napadených osob byly zraněny vážně, kolemjdoucí lidé se jim snažili poskytnout první pomoc, než se k nim dostali záchranáři. Muž se sekerou v ruce útočil na lidi náhodně, podle policie se jednalo o muže z bývalé Jugoslávie, který nyní žije v nedalekém Wuppertalu.

„Zdá se, že podezřelý trpí psychickými problémy,“ uvedla policie. Oblast v okolí hlavního nádraží byla následně uzavřena, aby mohla policie zahájit vyšetřování. Někteří lidé natáčeli situaci na nádraží na své mobilní telefony, podle záběrů je vidět, jak na místě vznikla panika a vyděšení cestující se snažili dostat co nejdříve pryč. Podlaha nádražní budovy zůstala po útoku pokryta krví zraněných. 

Muž zaútočil ihned poté, co vyskočil z přijíždějícího vlaku

„Nikdy jsem nic podobného neviděl. Ten muž náhle vyskočil z vlaku a začal útočit sekerou na lidi kolem sebe, jen asi dva metry od nás,“ uvedl jeden ze svědků. „Nikdo však nebyl chopen nějak zasáhnout, to prostě nebylo možné,“ dodal svědek.

„Stáli jsme na nástupišti a čekali jsme na vlak. Když vlak přijel, někdo z něj najednou vyskočil se sekerou v ruce a ihned začal sekat do lidí. Všude byla krev, bylo to hrozné,“ uvedl jeden z cestujících.

Podle předběžného policejního vyšetřování se nejednalo o teroristický útok, ale spíš jen o jednání psychicky nemocného jedince.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Petra Wischgoll/Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek