KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Na švédském hudebním festivalu znásilněny 4 dívky, dalších 11 nahlásilo sexuální obtěžování

Čtyři náctileté dívky nahlásily, že byly znásilněny na švédském hudebním festivalu ve městě Emmaboda. Policie rovněž obdržela stížnost od 11 dalších žen, které nahlásily sexuální obtěžování. K těmto incidentům došlo v době konání festivalu mezi 24. a 29. červencem. 

...

Policie prošetřuje celkem 6 podezřelých

Emmaboda Music Festival se stal svědkem znásilnění čtyř mladých dívek ve věku 15 až 17 let. Dalších 11 žen ve věku 18 let a více pak nahlásilo jiné formy sexuálního obtěžování. „Existuje šest podezřelých ze sexuálních útoků a jeden ze znásilnění,“ uvedla policejní mluvčí Ewa-Gun Westfordová.

V policejní zprávě bylo rovněž zahrnuto 251 případů užívání drog, 113 případů držení drog a 10 případů prodeje drog. Tyto počty jsou více než dvojnásobné oproti loňskému roku, kdy se festival rovněž konal. Mluvčí řekla, že tyto delikty byly v mnohých případech spojeny s lidmi, kteří se podílejí na organizaci festivalu.

„Musíme zhodnotit úsilí policie vyjednávat spolu s organizátorem akce a obcí s cílem stanovit podmínky pro pokračování tohoto festivalu. Není to jen o drogách, ale i o celkové bezpečnosti,“ uvedla Westfordová.

K podobnému incidentu letos došlo i na festivalu Bråvalla

Deníku Expressen, který o události informoval, se nepodařilo od organizátorů festivalu Emmaboda získat žádný komentář, podle všeho se však už dříve nechali slyšet, že byl letošní ročník posledním.

K sexuálním útokům na festivalu došlo jen pár týdnů poté, co podobný problém řešili organizátoři rovněž švédského hudebního festivalu Bråvalla, kteří kvůli útokům odvolali příští ročník. I zde byly nahlášeny nejméně čtyři případy znásilnění.

Sexuální násilí na hudebních festivalech ve Švédsku v poslední době plní titulky médií. V lednu roku 2016 byla švédská policie obviněna ze zatajení masových sexuálních útoků údajně spáchaných uprchlíky na festivalu We Are Sthlm. Některým z obětí tehdy bylo teprve 11 a 12 let. K podobným trestným činům došlo na festivalech i v roce 2014.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek