KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Násilní a organizovaní: Až 1 000 migrantů zaútočilo na hranice ve španělské enklávě Ceuta

Zhruba tisícovka migrantů se pokusila vynutit si cestu do španělské enklávy Ceuta hraničící s Marokem. Podle zdejších představitelů bylo při pokusu o přechod hranic zraněno několik desítek členů bezpečnostních sil ze Španělska i z Maroka.

...

Do Ceuty byli vpuštěni dva migranti kvůli lékařskému ošetření

Organizovaný dav stovek migrantů v neděli 1.1.2017 vylezl v Maroku na 6 metrů vysoký plot s ostnatým drátem a pokusil se tak proniknout do španělské enklávy Ceuta. Skupiny migrantů se vrhly na plot hned v několika místech, podle bezpečnostních představitelů se jednalo o „dobře organizovaný a násilný pokus“.

Migranti se snažili vypáčit některé dveře ve vnějším plotu za pomoci železných tyčí, nůžek na drát a velkých kamenů. Uprchlíci pak napadli marocké bezpečnostní síly i španělskou policii. Nejméně pět španělských policistů bylo v důsledku napadení zraněno, k lékařskému ošetření byli do Ceuty vpuštěni i dva migranti.


Marocké ministerstvo vnitra uvedlo, že počet migrantů, kteří se snažili dostat přes hranice, činil zhruba 800 jedinců a že všichni tito lidé byli zatčeni. Ministerstvo dodalo, že bylo při střetech zraněno 50 bezpečnostních sil. Deset marockých policistů je údajně po střetech v kritickém stavu, jeden přišel o oko.

Migranty musel z plotu sundávat jeřáb

V průběhu dne se desítkám migrantů podařilo vylézt na první vrchol ostnatého plotu, z něho pak byli sundáváni za pomoci jeřábu. Policie také mimo jiné zatkla ženu z Maroka, která se ve svém kufru snažila propašovat 19letého uprchlíka z Gabonu.

Ceuta je spolu s dalšími španělskými enklávami v Africe jedním z nejčastějších míst, kudy se migranti z Afriky snaží dostat do Evropy. Opakované pokusy o překročení hranic měly za následek mnoho zranění a dokonce i smrt.

Jen minulý měsíc byli zraněni dva španělští policisté spolu s desítkami migrantů během dalšího pokusu o přechod hranic, kterého se účastnilo až 400 uprchlíků.


Autor: ElS

Zdroj: La Jornada

Foto: © Ruptly

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Až na to, že je to španělská exkláva Ceuta ... :D