KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Nejbohatší americkou celebritou je otec Star Wars, mezi afroameričany panuje Oprah Winfrey

Film Star Wars: Poslední z Jediů vydělal během uvedení do kin 450 milionů dolarů (9,7 miliardy Kč), ale režisér George Lucas je nedostane. V roce 2012 totiž prodal LucasFilm společnosti Disney za 4,1 miliardy dolarů (88 miliard Kč). Lucasův účet však rozhodně nezeje prázdnotou. Jeho jmění v současnosti činí zhruba 5,5 miliardy dolarů, což z něj dělá nejbohatší americkou celebritu. 

...

Na seznamu nejbohatších amerických celebrit je jen jedna žena

Další bohatou celebritou na seznamu sestaveném magazínem Forbes je režisér Steven Spielberg, který v žebříčku obsadil hned druhé místo. Jeho jmění činí zhruba 3,6 miliard dolarů (78 miliard Kč). Už půl století vyniká jako režisér, ale jeho velký obchodní úspěch proběhl až loni prodejem studia DreamWorks Animation ve výši 3,8 miliard dolarů (82 miliard Kč), jehož byl spoluzakladatelem.

Na třetím místě seznamu nejbohatších amerických celebrit se nachází Oprah Winfrey s jměním v hodnotě 2,8 miliard dolarů (60,7 miliard Kč). Její bohatství pochází nejen z její televizní sítě Oprah Winfrey Network, ale také z její slavné talk show.

Všech deset nejbohatších amerických osobností se může pochlubit celkovým jměním ve výši 18 miliard dolarů (390 miliard Kč), což je oproti loňskému roku nárůst o 7,8 % (loni to bylo 16,7 miliard, tedy 362 miliard Kč). Časopis Forbes se při tom zaměřil na všechny možné zdroje financí každé z celebrit včetně akcií a podílů v soukromých společnostech.

U osobností, které nevlastní žádnou společnost, byly zohledněny nemovitosti, umění a jiná aktiva. Časopis se dle svých slov zaměřil na ty americké občany, kteří zbohatli díky své slávě a nestali se naopak slavnými díky svému bohatství (jako například Donald Trump).

Oprah Winfrey je jedinou ženou v žebříčku, zároveň je jednou ze šesti afroamerických celebrit, které se do čela seznamu dostaly. Jedná se o osobnosti z Hollywoodu přes sportovce až po kouzelníky, kteří byli schopni dobře zpeněžit svůj vlastní druh zábavy.

Tři místa obsadili slavní rappeři

Čtvrtou pozici v rámci nejbohatších amerických celebrit obsadil Michael Jordan se jměním v hodnotě 1,4 miliard dolarů (30 miliard dolarů). Slavný basketbalista profituje hlavně ze spolupráce se značkou Nike (Air Jordan), jeho podíl v basketbalovém týmu Charlotte Hornets se od roku 2010 až čtyřnásobně rozrostl.

První pětici uzavírá iluzionista David Copperfield s bohatstvím ve výši 875 milionů dolarů (18,9 miliard Kč), který ke svému jmění přišel díky svým vystoupením v Las Vegas. Copperfield má navíc sbírku 650 000 kouzelnických artefaktů, která je tak vůbec největší kouzelnickou sbírkou na světě.

Velké zastoupení mají v žebříčku i muzikanti v podobě rapperů Diddiho (820 milionů dolarů - 17,7 Kč), Jay-Z (810 milionů dolarů - 17,5 miliard Kč), či Dr. Dre (740 milionů dolarů - 16 miliard Kč). Ačkoliv všichni tři začínali jako umělci, jejich impérium se točí kolem nehudebních podniků, jako je televizní kanál Revolt rappera Diddiho, šampaňské Armand de Brignac rappera Jay-Z, či sluchátka Beats Dr. Dre.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek