KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Nejchladnější osídlené místo na Zemi: Obyvatelé sibiřského městečka čelí teplotám -62 ° C

Sibiřské městečko Oymyakon je oficiálně nejchladnějším trvale osídleným místem na Zemi. Zdejší obyvatelé zde vykonávají svou každodenní rutinu i přesto, že jsou vystaveni teplotám až do -62 ° C. Ve skutečnosti je však možné, že teploty klesají ještě níže, protože zdejší městský digitální teploměr přestal po dosažení této teploty fungovat. 

...

I v -50 °C chodí místní děti do školy

Zatímco nejchladnější vesnice a její okolí může poskytnout zajímavé fotografické příležitosti pro turisty, pro domorodce z ruského Jakutska jsou zdejší podmínky denním chlebem. Mrazivé teploty rozhodně nejsou omluvou pro to zůstávat v teple domova, a to ani pro nejmladší obyvatele nejchladnějšího obydleného místa na Zemi.

Místní chodí každý den do práce, děti do školy. Škola se zavírá až tehdy, klesnou-li teploty pod -53 ° C. Když v listopadu klesla teplota k - 50 °C, žádné výjimky se nekonaly a děti dál navštěvovaly výuku. Sociální sítě jsou zaplněny různými fotografiemi ukazujícími, jak mráz ovlivňuje zdejší lid.

„Novináři se nás stále ptají, jak se nám žije,“ uvedl místní obyvatel

24letá Nasťa získala na Instagramu velkou pozornost poté, co sdílela svou fotografii, na níž má řasy obalené ledovou krustou. „Mínus 47 ° C, 15 až 20 minut chůze a získáte přirozenou řasenku na své řasy,“ zavtipkovala dívka v popisku u fotky.


Typickou reakci obyvatel na zdejší podmínky ukazuje i video usměvavého devítiletého chlapce, který oprašuje sníh ze zad koně, zatímco stojí v zasněženém výběhu.


„Pro nás jsou tyto teploty běžné. Je zvláštní, že nám sem volají novináři a ptají se, jak tu žijeme. Tak jim odpovídám, aby přijeli a přesvědčili se sami. Žijeme tu zcela normálně,“ uvedl Semyon Vinokurov, který natočil video.


Foto: Instagram

Když v roce 1933 klesla teplota k -68 ° C, město získalo zápis v Guinessově knize světových rekordů jako „nejchladnější trvale osídlené místo na Zemi.“ Chladněji už bylo jen na Antarktidě. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek