KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Nejhorší práce světa: Muž se musí nořit do splašků, aby protáhl ucpaný odpad

Pokud si stěžujete na svou práci, pak jste se nejspíš ještě nesetkali s bangladéšským čističem kanalizace. Ten totiž musí lézt do odpadních jam plných odpadní vody, aby holýma rukama odstranil překážky, které brání splaškům v odtékání. 

...

Muž čistí odpady bez jakéhokoliv ochranného vybavení

Muž, který je zaměstnancem společnosti Dhaka City Corporation, vykonává jednu z nejméně žádoucích prací na světě. Pravidelně musí odblokovat městské kanalizační potrubí, a to bez jakéhokoliv hygienického či bezpečnostního vybavení.


Často se musí nořit do odpadních jam jen s dlouhou holí, která mu pomáhá ucpané místo prošťouchnout. Do splašků vstupuje bez ochranné masky, která by jej mohla ochránit před jedovatými výpary, které se v odpadní vodě nacházejí.


Čističe kanalizací často stojí jejich práce život

V rušném bangladéšském městě Dháka žije více než 14 milionů obyvatel a tak je stále co čistit. Oblast navíc před nedávnem zasáhly velké povodně způsobené silnými dešti a nedostatečným systémem odvodnění.


Navzdory alarmujícímu počtu úmrtí pracovníků v městských službách jim nejsou dodávány potřebné čisticí prostředky ani bezpečnostní vybavení, které by je ochránilo před možným onemocněním ze špinavého odpadu, kam se obvykle noří téměř nazí.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek