„Už není čas na slušnost“

Tatjana Festerlingová (51) je druhou nejvýše postavenou osobou ve vedení anti-islamistické německé občanské iniciativy Pegida (Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu). V rozhovoru pro britský server Daily Mail Online tato žena uvedla, že „politická korektnost“ vystavuje ženy a homosexuály riziku napadení ze strany migrantů.

„Už není čas na slušnost. Pokud se nám nepodaří vzít do rukou vidle a bojovat proti islamizaci Evropy, jsme ztraceni,“ uvedla Festerlingová. Její poznámky vzbuzují obavy, že ožívající krajní pravice zneužívá migraci k vzestupu rasové nenávisti.

Taking a stand: Tatjana Festerling, 51, told MailOnline that people should fight the

Tatjana Festerlingová v Drážďanech, kde Pegida vznikla.

V jedné z drážďanských kaváren poskytla Festerlingová za doprovodu bodyguarda rozhovor, ve kterém řekla: „Pegida je jediná, kdo se nestará o politickou korektnost. Nás to prostě nezajímá. Nemáme žádné zábrany ani strach.“

„Jsme na vzestupu po celém světě, znovu získáváme území, která byla ztracena díky politické korektnosti. Muslimský šátek by měl být zakázán a radikální mešity uzavřeny. Musíme jim učinit zdejší život nepříjemným,“ uvedla Festerlingová.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:  Čech žijící poblíž německého uprchlického tábora: „Lidi tu byli zvyklí na klid, teď chodí se strachem i venčit psy.“

Festerlingová podporuje návrh Frauke Petryové na právo migranty střílet

Stejně jako předsedkyně německé strany AFD Frauke Petryová i Tatjana Festerlingová zastává názor, že by se měli nelegální migranti po překročení hranic střílet, nelze-li situaci řešit vězením, či okamžitou deportací.

„Migranti by měli být nuceni se registrovat na policejních stanicích a v mnoha případech by měli být deportováni. Když nelegálně překročí hranice a nebudou moci být zatčeni, je třeba je střílet,“ pokračuje členka vedení Pegidy.

„V době míru jsme my Němci slušní a chováme se k cizincům hezky. Ale v dobách, jako je tato, musíme na slušnost zapomenout. Do pr**** se slušností! Boj proti islamizaci je rozhodující bitvou,“ řekla Festerlingová. Její poznámky následovaly poté, co Pegida vedla demonstrace po celém světě, některé z nich vedly k násilnostem.

Activists against migrants shout slogans as they participate in a protest organized by the anti-Islam group Pegida, in Calais, France, February 6

Pegida pořádá demonstrace po celém světě.

Experti se obávají této eskalace rétoriky krajní pravice, která vyvolává obavy z nepokojů po celém kontinentu. „Lidé jsou kvůli masové imigraci na pokraji paniky a Pegida se na tom snaží profitovat,“ řekla Vidhya Ramalingam, členka německého Institutu pro studium radikalizace. „Je to velice nebezpečný moment, protože lidé cítí, že ztrácí kontrolu a uchylují se k násilí,“ dodala.

Festerlingová dokonce porovnává přístup levice k migrantům se „stockholmským syndromem.“ „I když se imigranti dopouštějí sexuálních útoků proti ženám a útoků proti homosexuálním mužům, levičáci jim dávají růže,“ tvrdí druhá nejvýše postavená vůdkyně Pegidy.

Pegida využívá extrémních případů k dokázání toho, že je Evropa islamizována

Festerlingová také dodala, že je islamizace Evropy „v plném proudu“. „V kostelech jsou odstraněny krucifixy, v mateřských školách zakázáno vepřové, na ulicích hlídá policie šaría a celé západní Německo je „chalífátem. Islám je zvrhlá ideologie,“ tvrdí Festerlingová.

„Vím, jak Pegida funguje,“ říká Rene Jahn (50) z Německa. „Lidé jako Tatjana najdou několik extrémních izolovaných příkladů a tvrdí, že je to tak v celém Německu. Snaží se jen vybičovat paniku,“ dodal Jahn.

Offensive: Pegida banners showing the face of Chancellor Angela Merkel depicted as a pig and a nun

Pegida protestuje proti politice kancléřky Angely Merkelové. Foto: EPA

Festerlingová se k Pegidě připojila v roce 2014 poté, co byla vyhozena ze svého zaměstnání, jakožto PR manažerka u dopravního podniku za podporu koalice fotbalových firem s názvem „Hooligans proti saláfistům.“ Pravicová aktivistka také ztratila svou pozici v krajně pravicové straně AFD (Alternativa pro Německo) a obrátila se k radikálnější Pegidě, kde nahradila jinou ženskou vůdkyni, Kathrin Oertelovou. 

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Jake Wallis Simons