KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Nejsmutnější zlatý olympionik? Severokorejský gymnasta medaili přebíral se slzami a nešťastným výrazem ve tváři

Kromě zlaté medaile by mohl jeden ze severokorejských sportovců dostat ještě jeden titul, a to nejsmutnějšího držitele medaile na celých olympijských hrách.

...

Pocit vítězství pro vůdce Kima

Ri Se Gwang byl po zisku zlaté medaile v gymnastickém přeskoku obklopen usměvavými soupeři, ale přestože se stal historicky teprve třetím severokorejským gymnastickým olympijským vítězem, vypadalo to, že stěží zadržuje slzy.

Dvojnásobný mistr světa Gwang ve finále porazil Denise Abliazina z Ruska, na třetím místě skončil Japonec Kenzo Širai. Široké úsměvy dvou zbývajících medailistů při slavnostním ceremoniálu ostře kontrastovaly s Gwangovým výrazem zklamání a smutku.

Novinářům ale sportovec tvrdil: „Jsem plný radosti, protože cítím, že jsem dokázal přenést pocit vítězství na našeho vůdce.“

Někteří diváci na sociálních mediích soudí, že byl tak smutný, protože si představil svůj návrat do Pchjongjangu a vyšetřování ze strany vůdce Kim Čong-una. Na základě Kimova přísného rozkazu také severokorejské sportovce na olympiádě doprovázejí a hlídají prověření úředníci.


Ti svým sportovcům údajně kvůli obavám z kontaktu s okolním světem zabavili mobily od Samsungu, které byly olympionikům zdarma rozdávány.

Samsung je jedním z oficiálních sponzorů her a své telefony Galaxy S7 zdarma nabízel všem 11 200 účastníkům her při zahajovacím ceremoniálu na stadionu Maracana v Riu.

Objevily se informace, že sportovci z KLDR si telefony nesměli vyzvednout, protože jim to zakázal severokorejský olympijský výbor. Současně mají sportovci zakázáno navštěvovat turistické památky a setkávat se s cizími olympioniky.

Vstřícná gesta sportovních střelců

Severokorejský sportovec Kim Song-Guk si tento týden získal sympatie veřejnosti, když poblahopřál svému jihokorejskému soupeři. Sportovní střelec Kim získal bronzovou medaili ve střelbě z pistole na 50 metrů, kterou vyhrál Jin Čong-o z Jižní Koreje.

Tato dvojice si na stupních vítězů podala ruce a na následné tiskové konferenci Kim řekl: „Kdyby se Korea sjednotila, mohli bychom mít víc medailí. A kdyby tato zlatá a bronzová medaile patřila jedné Koreji, představovalo by to mnohem větší vítězství.“

Krátce po startu olympiády bylo zveřejněno selfie severokorejského gymnasty Hong-Čong-Una s jeho jihorokorejským rivalem Lee Eun-žuem.

Vztahy mezi severní a jižní částí Korejského poloostrova jsou z časů druhé světové války napjaté již více než 70 let. Zdá se však, že aspoň při olympijském soupeření jsou politické spory částečně odloženy.


Autor: jil

Zdroj: Daily Mail

Foto: Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek