KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německá policie kritizována za radu, aby ženy kvůli případu znásilnění raději nechodily běhat samy

Na německou policii se snesla vlna kritiky poté, co vyzvala ženy k tomu, aby „chodily běhat v párech.“ Stalo se tak po brutálním případu znásilnění v Lipsku, kde byla při joggingu přepadena osamocená žena mužem „jižanského vzhledu.“

...

Pachatel je stále na svobodě, starosta Lipska mezitím kritizuje přístup policie k incidentu

K incidentu došlo podle zpráv z místních médií v Rosenthalském parku v Lipsku v pátek ráno. Žena kolem padesáti let si sem šla zaběhat, když spatřila podezřelého muže, který se rozeběhl směrem k ní. Násilník ženu popadl, odvlekl ji do pole, kde ji brutálně znásilnil a rovněž silně udeřil do obličeje. Oběť poté musela podstoupit operaci.

Žena později popsala útočníka jako „muže jižanského vzhledu“ ve věku mezi 25 až 35 lety. V reakci na případ vydala lipská policie prohlášení, které ženám doporučuje, aby běhaly minimálně ve dvou, čímž by se mohly takovým incidentům vyhnout.

Vyšetřovatelé již začali po pachateli pátrat, ale doposud nebyli úspěšní. „Bylo by lepší, kdyby ženy chodily běhat v párech, nebo aby se alespoň ujistily, že je v jejich okolí vždy někdo další,“ uvedl policejní místní mluvčí Uwe Voigt.

Jenže toto policejní prohlášení bylo ostře zkritizováno starostou Lipska Burkhardem Jungem, který uvedl, že „odpovědí státu na tento strašný incident i na všechny ostatní by mělo být více policistů v ulicích a parcích, o což už roky žádám.“

Podle německých obyvatel je opatření navrhované policií naprosto „směšné“

„Všichni chceme žít ve městě, v němž je naprosto samozřejmé, že zde mohou ženu v klidu a bezpečí samy běhat v parku,“ řekl starosta v rozhovoru pro deník Bild. „Zcela bez debat potřebujeme viditelnější policejní síly,“ dodal.

Ke kritice policejního prohlášení se připojili i lidé na sociálních sítích, kteří nazvali policejní reakci na incident „směšnou“ a „neuvěřitelnou.“ „Je to opravdu jediný návrh, s nímž lipská policie ohledně incidentu přišla?“ napsal jeden z uživatelů Twitteru, zatímco další dodal: „Co se to stalo s naší zemí?“

„Vypadá to, že se my ženy musíme přizpůsobit těmto nemožným podmínkám, protože Německo nedokáže bojovat proti násilí,“ napsala jedna z rozčilených žen.

Další obyvatelky Německa se sarkasticky zabývaly tím, co by měly nosit za oblečení, aby nepřitahovaly pachatele. „Možná, že by naše ženy měly zůstat doma a vůbec nevycházet ven,“ napsal další pobouřená diskutující. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek