KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německá škola popírá obvinění, že změnila program vánoční besídky kvůli stížnosti muslimů

V německých médiích způsobila poprask zpráva, že místní škola změnila pravidla účasti na tradiční vánoční besídce kvůli stížnostem jednoho ze studentů, že tato akce není slučitelná s islámem. Škola následně oznámila, že důvodem jejího rozhodnutí nebyla tato stížnost.

...

Účast na besídce byla pro žáky dobrovolná

Vedení školy Johaneum v Lüneburgu v Dolním Sasku rozhodlo, že účast na jejich vánoční besídce nebude povinná jako v minulých letech, ale žáci se budou moci dobrovolně rozhodnout, jestli se jí zúčastní nebo ne. Informovala o tom řada německých médií a tato zpráva vyvolala značný rozruch.

Ředitel školy Friedrich Suhr oznámil, že nebude nikoho nutit, aby se vánoční besídky účastnil a že vedení školy má v tomto rozhodnutí oporu ve spolkovém školském zákoně, podle kterého musí být při výuce zohledněna náboženská víra. Každá škola se pak sama může rozhodnout, jak se k těmto doporučením postaví.

Suhr rovněž popřel, že by příčinou tohoto opatření byla stížnost jednoho z muslimských studentů. „Nepřijali jsme žádné zásadní rozhodnutí o zrušení této prestižní akce u nás v Lüneburgu,“ řekl ředitel a za hlavní příčinu svého rozhodnutí označil reorganizaci školního personálu.

Ředitel přiznal existenci stížnosti, ale podle jeho tvrzení se týkala chování jednoho z učitelů, který během výuky „chtěl, aby se zpívaly vánoční koledy“.

Dánská škola zrušila tradiční mši

Před týdnem se na školu v dánském Graestedu snesla vlna kritiky od rodičů i politiků, protože se rozhodla zrušit tradiční vánoční mši, aby tím nepoškodila žáky jiného náboženského vyznání. Ředitel školy toto opatření vysvětlil tím, že někteří žáci nejsou protestantské víry. Mnoho rodičů se kvůli tomu naštvalo. „Nechápu, proč nám berou naši tradici jenom proto, že někdo ve škole má jinou víru,“ řekla pro televizní stanici TV2 matka dvou žáků Mette Brüel-Hollerová.

Další rodiče školu obvinili z dvojího metru. V loňském roce se zde pořádal „Týden Sýrie“, během kterého se děti seznamovaly s kulturou Blízkého východu a jejich výuku vedli migranti.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek