KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Německo musí zůstat německem,“ bavorská CSU navrhuje přísnější migrační politiku

Vůdčí představitel Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU) údajně připravuje návrh, který striktně zdůrazňuje migrační limity Německa a volá po podobných uprchlických dohodách s třetími zeměmi, jakou Německo loni uzavřelo s Tureckem.

...

Horst Seehofer, ministerský předseda Bavorska a lídr strany CSU, údajně připravuje program s názvem „Německo musí zůstat Německem“. Na základě zprávy místního mnichovského deníku Münchner Merkur se očekává, že dokument bude zveřejněn v úterý.

Dle deníku Münchner Merkur prezentuje dokument postoj strany CSU vůči migračním výzvám Německa a Evropské unie. Autorem dokumentu je z velké části Seehofer, ale obsahuje také několik návrhů bavorských ministrů a příspěvky federálních i vládních představitelů.

Navzdory volání po omezení migrace a přísnějších kontrolách na vnějších hranicích EU odkazuje dokument také na morální závazek CSU nadále přijímat do země „lidi, kteří potřebují ochranu“. „Začlenění těch, kteří potřebují ochranu, je požadavkem křesťanské a humanitární zodpovědnosti,“ stojí údajně v dokumentu.

Německo by mělo vést svou migrační politiku s „nulovou tolerancí xenofobie, rasismu a antisemitismu“. Seehofer obhajuje také „Africký zákon“ v rámci Evropské unie, který je navržen pro pomoc státům mimo EU, které mají potíže, a pro zřizování uprchlických center ve třetích zemích.

Součástí návrhu je také revize politiky sloučení rodiny, při čemž právo žít v EU by mělo být získáno striktně vlastním přičiněním, nikoliv příslušností k určité rodině. Starší migranti by měli mít právo pouze na omezené sociální dávky, protože strávili většinu svého pracovního života mimo Evropskou unii.

Přítok migrantů musí být regulován „dle řádného postupu“ a v souladu s kvótami, které zajistí „spravedlivé rozdělení zátěže do zemí EU, které však nesmí přesáhnout limity absorpční kapacity jednotlivých zemí“.

Dokument zdůrazňuje kontroverzní myšlenku nastavení limitu pro počet uprchlíků na 200 000 za rok a Seehofer také žádá, aby ostatní členské státy EU své migrační limity naopak zvýšily.

Migrační politika je hlavním zdrojem napětí mezi Seehoferem a jeho spojenkyní Merkelovou (CDU). Očekává se, že tito dva politici v únoru uspořádají „usmiřovací summit“, po kterém by měla následovat společná kampaň pro budoucí zářijové volby.

„Věřím, že je v zájmu obou sesterských stran CDU a CSU, abychom vstoupili do kampaně pro federální volby společně,“ řekl dle televizní stanice Deutsche Welle svým kolegům na každoročním setkání poslanec CSU Stephan Mayer.

Deutsche Welle také uvedl, že Mayer a Armin Schusterovi (CDU) napsali kancléřce a Seehoferovi dopis, ve kterém navrhují flexibilní migrační limit, který může být každý rok upravován. Tato myšlenka se zdá být kompromisem mezi striktním přístupem Seehofera a tzv. politikou otevřených dveří kancléřky Merkelové.


Autor: VoZ

Zdroj: Merkur.de

Foto: © Leonhard Foeger / Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek