KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německo najalo 8500 učitelů pro výuku 196 tisíc dětí uprchlíků

Německo najmulo 8500 lidí k tomu, aby vyučovali dětské uprchlíky německý jazyk. Země očekává, že počet příchozích uprchlíků stoupne v roce 2015 na milion.
...

Děti uprchlíků musí dohnat své vrstevníky

Zhruba 196 tisíc dětí prchajících před válkou a chudobou vstoupí v letošním roce do německého vzdělávacího systému, kde pro ně bylo vytvořeno 8264 „speciálních tříd“. Tyto třídy pomohou dětem dohnat ve výuce své německé vrstevníky. Informoval o tom deník Die Welt s odvoláním na průzkum provedený v 16 spolkových zemích.

Zástupci německého školství uvádějí, že v letošním roce dosáhlo zemí EU na 325 tisíc dětí školního věku. Německo očekává v letošním roce až jeden milion žadatelů o azyl, což je pětkrát více než v roce 2014.

Učitelů je nedostatek

„Školy a vzdělávací správy nebyly nikdy konfrontovány s takovou výzvou,“ řekla Brunhild Kurthová, která stojí v čele vzdělávacího systému. „Musíme počítat s tím, že se tato situace stane normou na dlouhou dobu dopředu,“ uvedla Kurthová.

Heinz-Peter Meidinger, šéf svazu učitelů, odhaduje, že by Německo potřebovalo dalších 20 tisíc učitelů, aby byly uspokojeny současné vzdělávací potřeby. „Nejpozději do příštího léta pocítíme tento nedostatek,“ řekl Meidinger. 

 

Autor: ElS

Zdroj: The Guardian

Foto: Anne Darling

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek