KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německo nebude vracet migranty do Maďarska kvůli tamní nedostatečné ochraně lidských práv

Německá vláda v úterý potvrdila, že přestala posílat uprchlíky zpět do Maďarska. Jako důvod uvedla nedostatečnou ochranu lidských práv v Maďarsku.

...

Údajně špatná ochrana azylantů v Maďarsku

Od letošního 11. dubna nebyl z Německa do Maďarska vrácen ani jeden uprchlík. Došlo k tomu navzdory dohodě Evropské unie, podle které by uprchlíci měli požádat o azyl v první zemi Evropské unie, do které vstoupili.

Tato dohoda, která se oficiálně nazývá Dublinská pravidla, stanovuje, že Německo by nemělo přijímat žádosti o azyl od migrantů, kteří cestou do Německa prošli jiným členským státem Evropské unie.

Německá vláda však oznámila, že vracení uprchlíků zpět do Maďarska brání právní nejistota, které zde v současné době žadatelé o azyl čelí.

Německo se snaží s maďarskou pravicovou vládou v čele s premiérem Viktorem Orbánem jednat o správném zacházení s uprchlíky v rámci Evropské unie.

Opětovné zavedení Dublinských pravidel

Letos v květnu obvinila Evropská komise Maďarsko z porušování platné legislativy Evropské unie a stěžovala si, že pro žadatele o azyl je zde velmi obtížné získat úroveň ochrany, která by měla být v členské zemi Evropské unie standardní. Komisi vadí, že Maďarsko žadatele o azyl ponechává v právní nejistotě a stavu, který se podobá uvěznění.

Již v roce 2015 Německo přestalo dodržovat Dublinská pravidla u uprchlíků, kteří jako do první členské země Evropské unie vstoupili do Řecka. Podle informací německé vlády ale byla v posledních měsících Dublinská pravidla opětovně zavedena pro středomořské země. Ve druhém čtvrtletí letošního roku nicméně do Řecka nebyli vráceni zpět žádní uprchlíci.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek