KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německo přiznalo: Migrační krize je naší chybou

Německo ústy svého eurokomisaře uznalo, že současná migrační krize je jeho chybou. Štědrý německý azylový systém je podle německého zástupce v Evropské komisi doslova magnetem pro uprchlíky, který vyhnal uprchlickou krizi do neúnosných výšin.

...

Německý komisař chce finančně podpořit uprchlické tábory v Turecku

Německý eurokomisař Günther Oettinger odsoudil politiku své země, konkrétně politiku otevřených dveří, která přilákala do Evropy stovky tisíc lidí. Oettinger vyzval k zásadnímu přehodnocení toho, jak se s krizí vypořádat.

„Německé azylové právo působí na uprchlíky jako magnet,“ řekl komisař. „Pokud se to nezmění, existuje jen jedna alternativa - miliardy eur na podporu uprchlických táborů v Turecku a dalších zemích,“ dodal Oettinger.

Turecko, Jordánsko, Libanon a Irák hostí přibližně 4 miliony uprchlíků, kteří žijí v uprchlických táborech nebo u místních obyvatel. Z 2,2 milionu registrovaných uprchlíků v Turecku žije asi 250 tisíc v oficiálních táborech.

Komisař Oettinger dále vyzval ke zvýšení pohraničních hlídek k zabezpečení hranic EU. „Potřebujeme silnější ochranu hranic. Potřebujeme 5 tisíc stráží, ne 500.“

Ministr vnitra navrhuje omezení počtu uprchlíků a jejich protřídění dle vážnosti jejich situace

Politika otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové byla kritizována i jako lákadlo, které povzbuzuje tisíce lidí, aby podnikli nebezpečnou plavbu z Turecka do Řecka.

Německo v tomto roce očekává, že přijme až 800 tisíc žádostí o azyl. Německý ministr vnitra Thomas de Maizière řekl, že by Evropa měla stanovit omezení počtu uprchlíků a vybrat ty, kteří mají nejvyšší nárok na ochranu.

De Maizière upřesnil, že by jeho nápad musel být kombinován s lepší ochranou vnějších hranic Evropské unie a s překonáním odporu některých členských států ke kvótám a přerozdělení uprchlíků.

„Ti, kteří uprchlíky odmítají, vychází často ze skutečnosti, že si nemohou být jisti, že mají příchozí opravdu právo na ochranu,“ uvedl ministr.

Z Německa budou deportovány desítky tisíc ekonomických migrantů

Německá kancléřka obhajovala své kroky ve vášnivém projevu k parlamentu začátkem tohoto měsíce, kdy zároveň vyzvala k odvážnějšímu řešení problému přímo u jeho zdroje v rámci urovnání syrského konfliktu.

„Kdyby byla Sýrie znovu v klidu, mnozí z těch, kteří dnes mají v Evropě nové bydliště díky Ženevské úmluvě o uprchlících, by se vrátili domů,“ řekla Merkelová poslancům. „Je naprosto jasné, že skutečný posun může přinést pouze politické řešení,“ uvedla kancléřka.

Pro uklidnění svých odpůrců a veřejného mínění Merkelová uvedla, že desítky tisíc ekonomických migrantů, které Německo odmítlo, budou deportovány za použití civilních i vojenských letadel. V současnosti zůstává v Německu přes 193 tisíc lidí i přesto, že jim byla jejich žádost o azyl odmítnuta.

S uprchlíky už má problém i Švédsko, které je hned po Německu nejoblíbenější cílovou destinací migrantů. Skandinávská země, které má 9,8 milionu obyvatel, očekává do konce roku 190 tisíc žádostí o azyl. I proto již uzavřela své hranice a další vlny uprchlíků odmítá přijímat.

Francouzský premiér Manuel Valls tento týden uvedl, že Evropa již reálně nezvládne pojmout žádné další uprchlíky.

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (11 příspěvků)

Komentáře (11)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Tady je vidět, jak moc vzdálená už dneska politická elita je od obyčejného člověka. Co lidé hlásají už měsíce, politici začínají říkat teprve teď. Myslel jsem, že jsme lidé schopni přemýšlení a předvídání, ne stádo tupých zvířat, které musí narazit hlavou do zdi, než si uvědomí, že se vydaly špatným směrem.
sem by se hodilo to Milousovo legendarni "kul v plote" ... ale nalakat sem imigranty bylo politickym (mozna silovym ?!) zadanim, ani Makrela snad nemuze byt tak tupa ... no i kdyz
Politici (hlavně ti naši) začínají mít výhrady proti imigrantům - ovšem je to jen FALEŠNÁ HRA. sloužící k oblbnutí obyčejného člověka. Populismus NEJHRUBŠÍHO ZRNA! A není se čemu divit - budou VOLBY - a političtí parazité budou zase slibovat hory-doly - aby po volbách své sliby porušili a o odpůrcích hovořili jako o „lůze"! NENECHTE SE ZMÁST!!!
Pozdě ,to co se stalo, že kancl. pí Merkelová pozvalaSyřany do Německa je vážné a bude Německo hodně stát.
Nšmecko si to zavinilo samo a musí si to samo vyřešit a zaplatit. Co je nám do toho....
Neboj se oni to vyřeší, přerozdělí je dál ... no comment
Nám do toho je jen to že to sice je chyba Německa, ale zaplatí to všechny členské státy EU a to jak nuceným přijetím uprchlíků, tak například těma milionama Turecku..
Už vidím, jak statisíce migrantů stojí s úsměvem a písní na rtech frontu na letištích a těší se, jak nastoupí do vojenských speciálů, dostanou svačinku a konečně z výletu zpět domů