KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německo zadrželo v roce 2016 více než 900 obchodníků s lidmi

Podle údajů německého ministerstva vnitra bylo v loňském roce na území Německa zadrženo až 900 obchodníků s lidmi. Více než polovina z nich byla zadržena na hranici s Rakouskem, někteří byli zadrženi i na hranicích s Českou republikou. 

...

Mezi převaděči byli Syřané i Rusové

Během loňského roku bylo na německých hranicích s Rakouskem zadrženo celkem 481 pašeráků, na hranicích s Polskem to bylo 155, u českých hranic 106, u belgických 45 a téměř 90 obchodníků s lidmi bylo dopadeno před vstupem do Francie. Na německých letištích pak bylo zaregistrováno celkem 23 zatčení.

Mezi převaděči byli hlavně Syřané, kteří byli následováni Poláky, Němci, Iráčany a Rusy. I přes ohromující počet zatčených obchodníků s lidmi byl od roku 2015 zaznamenán jejich pokles. Rok 2015 byl vzhledem k eskalující migrační krizi v tomto případě rekordním. Německá spolková policie tehdy zadržela až 3 370 podezřelých převaděčů a obchodníků s lidmi.


Foto: DPA

 K poklesu počtu pašeráků přispělo uzavření balkánské trasy

Úřady tvrdí, že je pokles případů pašeráctví výsledkem uzavření balkánské trasy, která bývala pro migranty nejvyužívanějším průchodem do EU. Větším problémem je nyní hrozba teroristických útoků, obzvláště po prosincovém útoku v Berlíně.

Německá kancléřka Angela Merkelová si zasloužila za svou politiku otevřených dveří kritiku nejen ze strany veřejnosti, ale i ze strany svých stranických kolegů. Vysoký počet nově příchozích vyvolal anti-imigrační protesty i radikální návrhy, které vzešly mimo jiné ze strany kancléřčiných spojenců CSU (Křesťansko-sociální unie).

CSU prosazuje program s názvem „Německo musí zůstat Německem“, který je údajně dílem bavorského premiéra Horsta Seehofera. Tento dokument se snaží stanovit přísnější limity pro uprchlíky, než jaké stanovila Merkelová spolu s CDU (Křesťanko-demokratická unie).


Autor: ElS

Zdroj: Die Welt

Foto: © Heinz-Peter Bader / Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek