KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německo zavádí systém hlasového rozpoznávání pro identifikaci falešných uprchlíků

Německo bude dle tvrzení úřadů testovat nový software hlasového rozpoznávání, který by měl rozpoznat, ze které země migranti bez dokumentace pocházejí a zda se výsledek shoduje s tím, co sami tvrdí.

...

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky uvedl, že nový automatizovaný systém bude spuštěn do dvou týdnů.

Nicméně pro rutinní použití nebude systém připraven ještě nejméně rok a někteří také pochybují o jeho účinnosti.

Účelem systému je odhalit arabsky mluvící migranty, kteří nepravdivě uvádí, že pochází ze Sýrie, aby zvýšili své šance na udělení azylu.

Lingvisté tvrdí, že je nemožné, aby byl automatický stroj naprosto přesný, protože jazyk a jeho slovní zásoba se neustále mění.

Úřady pro tiskovou agenturu Associated Press uvedly, že nový software bude využíván současně s technikami určení totožnosti osoby, které jsou využívány již nyní.

Než bude vyneseno konečné rozhodnutí, bude přezkoumáno široké množství údajů. Pokud to bude nutné, poradí se úřady také s experty.

Televizní stanice Deutsche Welle informovala, že od roku 1998 využívá Německo k posouzení tvrzení o původu méně sofistikovanou formu analýzy řeči.

Nový software je podobný technologii hlasové biometrie, kterou používají banky a pojišťovny, a který je schopný rozlišovat mezi dialekty.


Autor: VoZ

Zdroj: BBC

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek