KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německý bob si po ztrátě kontroly pro první příčku dojel vzhůru nohama

Německý dvojbob připravil divákům zimní olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu dramatický okamžik, když v poslední zatáčce druhé jízdy havaroval a pro nejrychlejší čas si oba bobisté dojeli doslova po svých ochranných helmách.

...

Duo Nico Walther a Christian Poser mělo rozhodně důvod tlačit na pilu. Šlo jim totiž o to překonat další německý pár Friedrich / Margis a dostat se tak na první příčku. Ve snaze dostat svůj bob až na samotnou hranu možností však pár ztratil při výjezdu na cílovou rovinku nad svým bobem kontrolu.

Walther, který stopu bobu řídil, zvolil velmi agresivní stopu, přičemž se pokusil co nejdříve uvnitř bobu sbalit, aby co minimalizoval odpor. Tím pádem fakticky řídil poslepu a než se nadál, jeho i Poserova helma drhnula po ledové stěně trati.


Foto: NBC / Winter Olympics

Poslední záznam rychlosti před havárií ukazoval, že se Německé duo ledovým korytem řítilo rychlostí 140 kilometrů v hodině.

Trenéři i jejich krajané, kteří dosud drželi první příčku, jen šokovaně přihlíželi, zatímco se převrácený žlutý bob řítil rovinkou a pomalu ztrácel na rychlosti.


Foto: Getty

Po chvilce nervózního čekání z havarovaného bobu oba Němečtí závodníci bez zranění vyskočili a okamžitě začali slavit svůj skvělý čas, který je po dvou jízdách posunul na první pozici.

Stejný výkon se již však dvojici nepodařilo zopakovat v pondělní třetí a čtvrté jízdě a duo nakonec skončilo až na čtvrtém místě, přičemž od bronzové medaile Walthera s Poserem dělilo 15 setin sekundy. 

Jejich němečtí rivalové Friedrich a Margis odjíždějí z Koreje zlatí stejně jako Kanaďané Justin Kripps a Alexander Kopacz, kteří po 4 jízdách zajeli neuvěřitelně na setinu sekundy identické časy. Bronzoví skončili Lotyši Oskars Melbardis a Janis Strenga a stříbrné medaile putovaly do koše.

Česká dvojice Dominik Dvořák a Jakub Nosek obsadila konečné 17. místo.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek