Merkelová odmítá uznat svou chybu

Německá kancléřka Angela Merkelová je tvrdě kritizována za svou politiku „otevřených dveří,“ která vyústila ve více než jeden milion uprchlíků, jež v loňském roce vstoupili do Německa. Psychiatr Hans-Joachim Mazz ve své analýze kancléřčiny osobnosti uvedl, že si Merkelová odmítá přiznat, že se ve svém přístupu mýlila. Maaz tvrdí, že díky tomu „ztratila kontakt s realitou.“

Psychiatr popsal kancléřku jako typickou úspěšnou osobu, která často zachází do krajností, aby si potvrdila uznání od ostatních kvůli nízkému sebevědomí. Takovíto lidé jsou podle Maaze živí z úspěchu a chvály a naopak špatně přijímají kritiku.

Maaz tvrdí, že otevření německých hranic bylo emocionálním rozhodnutím, za které si kancléřka vysloužila chválu po celém světě, což jen podpořilo její narcismus. To pak podle psychiatra vedlo k „uměle nabytému sebeobrazu“ a kancléřka nyní nedokáže přijmout fakt, že je za své „velké humanitární gesto“ kritizována.

Doktor Maaz uvedl, že pokud bude Merkelová i nadále sledovat tyto své zažité vzorce chování, hrozí jí „psychologický nebo psychosomatický kolaps.“

Politika otevřených dveří měla za následek bezprecedentní příliv uprchlíků, který v loňském roce přesáhl jeden milion příchozích. Němečtí představitelé to popsali jako akt historické velkorysosti vůči uprchlíkům. „Pokud Evropa selže v otázce uprchlíků, pak to nebude Evropa, kterou jsme si přáli,“ řekla Merkelová ve svém loňském srpnovém prohlášení.

Do Německa míří i lidé, kteří nemají nárok na azyl

Ale uprchlíci nebyli jediní lidé, kteří do Německa přijeli. Kromě tisíců lidí prchajících ze Sýrie a dalších válečných zón se do Evropy začali stahovat také lidé, kteří nemají platný nárok na azyl. Chování jednotlivých skupin je však odlišné.

Syřané, které Merkelová ve své zemi uvítala, ve většině případů dodržují zákony. Podle zprávy ze Severního Porýní-Vestfálska bylo zhruba jen 0,5 procenta syrských mužů obviněno z páchání trestných činů v období jednoho roku, zatímco u migrantů ze severní Afriky to bylo ve stejném časovém období 40 procent.

Prakticky nikdo, kdo přijel do Německa ze severní Afriky, nebyl skutečným uprchlíkem. Německo poskytlo určitou formu ochrany pouze 0,19 % tuniských přistěhovalců, 3,74 % Maročanů a 1,6 % Alžířanů. 

Přečtěte si také: Britská novinářka na Sicílii: „Brutální pravdou je, že sem nepřiplouvají žádní skuteční uprchlíci“

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: EPA