KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německý psychiatr varuje: „Merkelová jeví známky duševní poruchy“

„Angela Merkelová jeví známky duševní poruchy a narcismu,“ řekl uznávaný německý psychiatr Hans-Joachim Maaz. Podle něj kancléřčino neustálé odmítání omezit přistěhovalectví souvisí s její narcistní osobností.

...

Merkelová odmítá uznat svou chybu

Německá kancléřka Angela Merkelová je tvrdě kritizována za svou politiku „otevřených dveří,“ která vyústila ve více než jeden milion uprchlíků, jež v loňském roce vstoupili do Německa. Psychiatr Hans-Joachim Mazz ve své analýze kancléřčiny osobnosti uvedl, že si Merkelová odmítá přiznat, že se ve svém přístupu mýlila. Maaz tvrdí, že díky tomu „ztratila kontakt s realitou.“

Psychiatr popsal kancléřku jako typickou úspěšnou osobu, která často zachází do krajností, aby si potvrdila uznání od ostatních kvůli nízkému sebevědomí. Takovíto lidé jsou podle Maaze živí z úspěchu a chvály a naopak špatně přijímají kritiku.

Maaz tvrdí, že otevření německých hranic bylo emocionálním rozhodnutím, za které si kancléřka vysloužila chválu po celém světě, což jen podpořilo její narcismus. To pak podle psychiatra vedlo k „uměle nabytému sebeobrazu“ a kancléřka nyní nedokáže přijmout fakt, že je za své „velké humanitární gesto“ kritizována.

Doktor Maaz uvedl, že pokud bude Merkelová i nadále sledovat tyto své zažité vzorce chování, hrozí jí „psychologický nebo psychosomatický kolaps.“

Politika otevřených dveří měla za následek bezprecedentní příliv uprchlíků, který v loňském roce přesáhl jeden milion příchozích. Němečtí představitelé to popsali jako akt historické velkorysosti vůči uprchlíkům. „Pokud Evropa selže v otázce uprchlíků, pak to nebude Evropa, kterou jsme si přáli,“ řekla Merkelová ve svém loňském srpnovém prohlášení.

Do Německa míří i lidé, kteří nemají nárok na azyl

Ale uprchlíci nebyli jediní lidé, kteří do Německa přijeli. Kromě tisíců lidí prchajících ze Sýrie a dalších válečných zón se do Evropy začali stahovat také lidé, kteří nemají platný nárok na azyl. Chování jednotlivých skupin je však odlišné.

Syřané, které Merkelová ve své zemi uvítala, ve většině případů dodržují zákony. Podle zprávy ze Severního Porýní-Vestfálska bylo zhruba jen 0,5 procenta syrských mužů obviněno z páchání trestných činů v období jednoho roku, zatímco u migrantů ze severní Afriky to bylo ve stejném časovém období 40 procent.

Prakticky nikdo, kdo přijel do Německa ze severní Afriky, nebyl skutečným uprchlíkem. Německo poskytlo určitou formu ochrany pouze 0,19 % tuniských přistěhovalců, 3,74 % Maročanů a 1,6 % Alžířanů. 

Přečtěte si také: Britská novinářka na Sicílii: „Brutální pravdou je, že sem nepřiplouvají žádní skuteční uprchlíci“

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: EPA

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (14 příspěvků)

Komentáře (14)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Stačí se podívat do historie. Drtivá většina sporů a válek vždy vznikla jenom proto, že si politici, diktátoři a různí vůdci nedokázali pohlídat své ego, které jim se ziskem moci nezdravě stouplo. Tohle je jen další odrážka, která v seznamu přibude.
když budete trpět vážnou psychickou poruchou, odeberou vám zbrojní průkaz, řidičský průkaz, zbaví vás způsobilosti pro právní úkony,... a člověku s takovou mocí se nestane nic, všichni hledí s němým úžasem co to provádí a bezmocně skřípou zuby. je snad toto demokracie? ne! je to tržní feudalismus. volby jsou jen losování šílenců co řídí tento blázinec zvaný eu.
uvedenie na pravú mieru: Porucha osobnosti je v skutočnosti dosť normálny stav. ide o odchýlku vo vývoji osobnosti, ktorá sa sformovala inak, ako je bežné. Ale to neznamená, že ide o chorobu, Je to psychiatrická diagnóza, ale nie taká, pre ktorú by mal byť odobratý vodičský alebo zbrojný pas. V politike a vo vedúcich pozíciach má väčšina ľudí poruchu osobnosti. V podstate vďaka svojej poruche osobnosti sa dostanú z nuly na vysokú pozíciu. *Captain flies away.
Paní Merkel nečetla útlou knížečku ,,Ako chutí moč",česky ,,Jak chutná moc" od geniálního spisovatele Vl.Mňačka.Pro všechny politiky by to měla být povinná četba. Regionální politik chce být politikem státním,státní kontinentálním,kontinentální celosvětovým a než se v prach obrátí tak jsou schopni zničit vlastní národ.
Koncem 80.let vydal lékař Ivan Lesný, dvě zajímavé knihy ve kterých popisoval neurologické a psychiatrické Dg., které byly na základě zkoumání chování konkrétních panovníků v historii světa, (posléze u některých i jejich kosterních ostatků) zjevné a složitě vysvětlitelné. Jedná se o knihy "I. a II. zpráva o nemocech mocných". Doporučuji přečíst. Dněšní extravagance u politiků lze srovnat s jeho lékařskými Dg.,úvahami a zkušenostmi. Závěr : "...jako přes kopírák..."
Jedná se o -antisocial personality-.
Jedná se o antisocial personality např. V.Klaus a přesto tento nemocný človíček byl 2x zvolen prezidentem této ....
Proboha vy fakt nechapete ze ona vi moc dobre co dela, stejne jako lidi kteri plati tz neziskove organizace???Dokud budete verit ze vse je jen nedorozomneni a politici nevo ci cini tak se y toho bludneho kruhu nikdy nedostanete....Verit ze pepik y horni dolni si uvedomuje jak to dopadne a mzslet si ze to nevedi ty politici je..jak to rict..debilni???
Proboha vy fakt nechapete ze ona vi moc dobre co dela, stejne jako lidi kteri plati tz neziskove organizace???Dokud budete verit ze vse je jen nedorozumneni a politici nevi ci cini tak se y toho bludneho kruhu nikdy nedostanete....Verit ze pepik y horni dolni si uvedomuje jak to dopadne a mzslet si ze to nevedi ty politici je..jak to rict..debilni???
Na klvesnici prehodit ¨Z¨a ¨Y¨!
Ale proč? Peníze? Vydírání? I za takové situace se dá odstoupit a nezničit celý kontinent.