KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německý řidič autobusu čelí pokutě 270 tisíc za to, že odmítl svézt muslimku v nikábu

Autobusovému řidiči v Dolním Sasku nyní hrozí nemalá pokuta, protože opakovaně odmítl vzít do autobusu muslimskou ženu zahalenou do nikábu.

...

Řidiče místním úřadům udal ženin manžel

Mluvčí policie v Leeru v severoněmecké spolkové zemi Dolní Sasko pro média potvrdil, že řidič je vyšetřován za správní přečin a může mu být uložena pokuta až do výše 10 000 eur (270 000 korun).

Mluvčí dále doplnil, že muslimka byla těhotná a řidič ji do autobusu nevpustil, protože byla oblečená do konzervativního muslimského oděvu - nikábu. Místním orgánům si na diskriminační jednání řidiče stěžoval ženin manžel.

Vyšetřovaný řidič je zaměstnancem soukromé autobusové společnosti, která na základě smlouvy provozuje místní autobusovou dopravu pro město Emden. Tato společnost již uznala, že řidič svým jednáním porušil firemní kodex, a dodala, že jeho jednání pramenilo z neznalosti.

Burky a nikáby jsou v Německu velkým tématem

„Nesmíme dopustit, aby k takovým věcem v budoucnu docházelo, už se to v žádném případě nesmí opakovat,“ řekl Temmo Poppenga z Emdenského městského úřadu.

V Německu se po příchodu více než milionu uprchlíků během uplynulých dvou let, kteří pocházejí převážně z muslimských zemí, stal konzervativní oděv muslimských žen a jeho "integrace" na německou veřejnost velkým společenským tématem.

Konzervativní němečtí občané požadují, aby v některých veřejných prostorách bylo nošení nikábů a burek muslimským ženám zakázáno. Tento návrh před nedávnem podpořila i německá kancléřka Angela Merkelová. S návrhem na zákaz burek po celé Evropské unii nyní v evropském parlamentu přišla i tamní největší strana.


Autor: jil

Zdroj: The Local

Foto: DPA

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek