KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Německý soudce zakázal muslimce mít u soudu na hlavě šátek

Německý soudce oznámil syrské ženě, že si musí během rozvodového líčení sundat svůj muslimský šátek, jinak nebude se svým mužem rozvedena. Varování bylo písemně vydáno ženině právníkovi s tím, že „v soudní síni není žádné místo pro náboženské symboly.“

...

Soudce nechce pokračovat v rozvodovém řízení, pokud žena neuposlechne jeho pokynů

V Německu už platí zákaz nošení náboženských symbolů pro státní zaměstnance a policisty, zákaz však nebyl doposud rozšířen i na běžnou veřejnost. Nejnovější případ se odehrál v Luckenwalde v Bradenbursku u jednoho rozvodového řízení.

Uprchlice ze Sýrie se chtěla u zdejšího soudu rozvést se svým manželem, soudce jí však řekl, že pokud chce rozvod oficiálně uzavřít, musí si v soudní síni sundat svůj šátek. Soudce, který nebyl jmenován, vydal písemné varování, které znělo: „Nábožensky motivované symboly, jako jsou šátky, jsou během slyšení v soudní síni nepřípustné.“

Ženin právník se chce proti rozhodnutí soudce odvolat

Stání bylo stanoveno na 27. července a soudce uvedl, že pokud žena nesplní požadavky, rozvodový proces nebude moci pokračovat a žena by dokonce mohla čelit právním obviněním. Právník syrské ženy Najat Abokal se však domnívá, že je jednání soudu protiústavní a vůči rozhodnutí soudce se již odvolal.

Návrh zákona, který zakazuje státním zaměstnancům, soudcům, policistům a vojákům nosit náboženské symboly, byl odsouhlasen až letos. Zákaz přišel poté, co kancléřka Angela Merkelová v prosinci vyzvala k zákazu celoobličejových závojů „kdekoliv, kde to bude legálně možné.“ V únorovém průzkumu vyšlo najevo, že si zákaz burek přeje až 70 % Němců. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek