KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Němečtí migranti hromadně konvertují ke křesťanství, aby se vyhnuli deportacím

Ulf Küche, který je velitelem kriminální policie v Braunschweigu, uvedl, že migranti „podvádějí“ německou vládu tím, že konvertují ke křesťanství. Podle něj tak chtějí zlepšit své šance na setrvání v zemi.  Küche zveřejnil své připomínky v souvislosti s brutální vraždou pětiletého dítěte, k níž došlo o víkendu v jednom z místních azylových domů. 

...

Biskup z Hannoveru označil takovéto křty za „chatrné“

Vraždu, o níž se Küche zmiňoval, měl na svědomí jeden z obyvatel azylového domu, který byl zastřelen policií. Tento člověk před dvěma lety konvertoval ke křesťanství, aby se vyhnul deportaci. „Pokud deportace v případě tohoto pachatele selhala jen proto, že změnil svou víru, pak je třeba si dát dvě a dvě dohromady,“ řekl policejní velitel.

Küche tak chtěl upozornit na to, že migranti využívají změnu náboženství jako prostředek k pobytu v zemi. „Muslimové nemají právo měnit svou víru. Muselo by se stát něco opravdu velkého, aby mohli opustit své náboženství,“ řekl velitel kriminální policie.

„Takovéto chatrné a zneužívající křty by neměly být vůbec tolerovány,“ uvedl Ralf Meister, regionální biskup z Hannoveru, který s názorem policejního velitele Kücheho plně souhlasí. Meister uvedl, že konverze by měla být potvrzena jako plně legitimní akt a nikoliv jako prostředek k vyhnutí se deportaci. „Úkolem státních soudů je činit proti této formě zneužívání rozhodné kroky,“ dodal biskup.

V Rakousku se počet dospělých křtěnců zdvojnásobil

Obrovský nárůst křtů u dospělé generace zaznamenalo i sousední Rakousko. Zdejší církev uvedla, že značný nárůst křtů, který se od minulého roku až zdvojnásobil, byl způsoben přílivem přistěhovalců z Afghánistánu a Íránu.

Vídeňská arcidiecéze oznámila, že křtem prošlo 255 dospělých mužů a žen poté, co dokončili Obřad křesťanského zasvěcení pro dospělé (RCIA). Skupina konvertitů musela čekat rok, než se mohla křtu zúčastnit.

Křest však nebyl otevřen pro veřejnost kvůli obavám mnoha konvertitů, že by mohli čelit pomstě od jiných muslimů.

„Spousta lidí to dělá, aby se dostala do Evropy, USA nebo Kanady. Zatímco já mám v plánu zůstat v Libanonu, jiní se nechávají pokřtít jen proto, aby tak pomohli svým žádostem o azyl. Udělali by cokoliv, aby pro svou rodinu zajistili bezpečí,“ řekl syrský migrant, který žije v uprchlickém táboře v Libanonu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek