KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Němečtí piloti odmítají deportovat žadatele o azyl, odvolali přes 200 letů

Piloti z Německa se odmítají podílet na deportaci migrantů a na protest odvolali více než 200 letů. Piloti i posádky jednotlivých leteckých společností uvedli, že se nechtějí zapojit do zasílání lidí do Afghánistánu poté, co jim nebyl v zemi udělen azyl. 

...

Německé orgány tvrdí, že je v Afghánistánu bezpečno, humanitární organizace jsou jiného názoru

Násilí v Afghánistánu je po okupaci země západními silami stále ještě velice rozsáhlé a i když německé úřady tvrdí, že je v zemi bezpečno, podle mnoha humanitárních organizací tomu tak rozhodně není. Deportace se nelíbí ani těm, kteří jsou její součástí - pilotům. Od ledna do září tohoto roku bylo podle německých vládních údajů zrušeno až 222 letů, z nichž bylo nejvíce (až 140) nahlášeno na letišti ve Frankfurtu.

Přibližně 85 % zrušených letů pocházelo z hlavní německé letecké společnosti Lufthansa a její dceřiné společnosti Eurowings. Kolem 40 letů bylo rovněž zrušeno na letišti v Düsseldorfu, kde jsou kontroverzní deportace často doprovázeny demonstracemi.


Foto: AFP/Getty

Afghánského uprchlíka odmítl deportovat i pilot z Velké Británie

I přes nárůst deportací zůstává Německo hlavní destinací pro uprchlíky a přistěhovalce, kteří zamířili do Evropy. V roce 2017 zpracovalo Německo více žádostí o azyl než všech zbylých 27 zemí EU. Podle německého deníku Die Welt rozhodl Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky v prvních šesti měsících roku o více než 388 000 žádostí o azyl.

Začátkem tohoto roku došlo k odmítnutí deportovat neúspěšného žadatele o azyl i ze strany pilota britské letecké společnosti British Airways. Na palubě měl být totiž muž jménem Samim Bigzad, který se měl vrátit do města, v němž mu Taliban vyhrožoval smrtí. Když se to pilot dozvěděl, uvedl: „Nebudete ho deportovat. Já nepoletím. Ve hře je něčí život.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek