KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Nemovitosti Vatikánu fungují jako nevěstince pro kněze,“ tvrdí další zpráva skandálu Vatileaks

Podle nejnovějších informací z uniklých dokumentů Vatikánu využívají kněží některé z nemovitostí patřících Vatikánu jakožto nevěstince, či masážní salony. Zpráva se dostala na světlo světa prostřednictvím vatikánského špióna a spustila kauzu, která dostala jméno Vatileaks.
...

Kněžské byty se nacházejí jen kousek od největší evropské gay sauny

Podle všeho se má jednat o budovy, které jsou v areálu v blízkosti italského parlamentu nebo o solárium na náměstí Piazza Barberini. Vatikánské oddělení Kongregace pro šíření víry vlastní stovky exkluzivních nemovitostí nejen v centru Říma, z nichž některé mají být na seznamu nevěstinců.

Kněží mají údajně tyto prominentní prostory pronajímat za velmi nízké nájemné výměnou za přízeň mocných kolegů. 

Tyto zprávy přicházejí dva roky poté, co byla církev v rozpacích z odhalení, že někteří kněží sdílejí budovu s největší homosexuální saunou Evropy. V rámci skandálu Vatileaks bylo oznámeno, že Svatý stolec vlastní celkem 19 bytů v jednom z bloků v Římě, které koupil v roce 2008.

Několik bytů patří kněžím, například kardinálovi Ivanu Diasovi, jehož 12 pokojový byt na 2 Via Carducci se nachází jen pár kroků od sauny Europa Multiclub. Zařízení se může pochlubit přízviskem „nejznámější italská gay sauna“ a nabízí svým klientům turecké lázně, finskou saunou, vířivky či masáže. 

Jedna z internetových stránek propagujících saunu má vyvěšené propagační video, na kterém je člověk převlečený za medvěda, který se následně svlékne a má kněžské oblečení. Nákup nemovitostí má údajně na svědomí kardinál Tarcisio Bertone, neoblíbená pravá ruka bývalého papeže Benedikta, který během posledního pontifikátu kontroloval peněženku Vatikánu.

Papež František na skandál reagoval výzvou, aby se církev uprostřed tohoto nového vatikánského skandálu vyhýbala všem pokušením síly, prestiže a peněz.

František chce v církvi nastolit nové reformy

František nastínil svou vizi církve ve zdlouhavém projevu k italským biskupům shromážděným ve Florencii, v souvislosti se vzpamatováním se z odhalení vnitřních rozporů k programním reformám. František řekl, že chce církev, která by byla pokorná, prostá a nepodílela se na kázání doktríny či získávání moci. 

Papežův proslov v Toskánsku přichází poté, co byl jeho těžký boj o reformu vatikánské byrokracie popsán ve dvou nových knihách. Knihy citují uniklé důvěrné dokumenty, nenasytnost kardinálů a monsignorů, špatné řízení vatikánských aktiv, či odpor ke změně staré gardy Svatého stolce. 

Na základě uniklých dokumentů byl dokonce zatčen i vysoce postavený vatikánský monsignore. Papež František odsoudil únik dokumentů jako trestný čin, ale slíbil, že bude pokračovat i nadále ve svém programu reforem.

Papež při návštěvě Toskánska navštívil také průmyslové čtvrti

František začal svou celodenní návštěvu Toskánska zastávkou v průmyslové části města Prato, kde v roce 2013 při požáru v oděvní továrně zahynulo sedm čínských pracovníků. Papež odsoudil nelidské podmínky, které zde nelegální pracovníci musí snášet. 

„Život každého společenství vyžaduje, abychom bojovali s korupcí, s lidským a pracovním vykořisťováním a s nezákonností,“ řekl papež za potlesku davu. Argentinský jezuitský papež také vyjádřil svůj postoj k hrůzám při obchodování s lidmi a k potřebě důstojné práce pro všechny. 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Wikipedia 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Hezky pěkně. Toho Františka mi začíná být vážně líto. Snaží se být počestný, pořád na ty svoje rebely apeluje, ať se trošku chovají a oni se místo toho nadále scházejí v oblíbené gay sauně a pronajímají své luxusní byty mocným kamarádíčkům, aby si tam na dobrých adresách mohli zřizovat nevěstince 1. kategorie. Mám obavu, že tohle už nevyžehlí ani tenhle papež.