KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Nemůžeme je zatknout,“ říká německý policista o uprchlících

Jeden z německých policistů promluvil o současné situaci s uprchlíky, která podle něj nenabízí správné řešení. Policie dle jeho názoru nemůžu účinně potírat uprchlickou trestnou činnost, aniž by byl onen policista, či jiný strážce zákona, obviněn z nadměrného násilí, nebo rasismu. Mnoho násilných činů se drží v tajnosti a informace se na veřejnost vůbec nedostanou.

...

Kriminalita mezi uprchlíky převyšuje celkovou kriminalitu v Německu

Federální policista označovaný jako Bernd K. se s německým deníkem Bild podělil o své zkušenosti z práce na mnichovském vlakovém nádraží a v uprchlických „hotspotech“ v Bavorsku. „Zpočátku sem mířily rodiny s dětmi, které byly vzdělané a hovořily anglicky,“ uvedl policista. „Nyní je však 95% uprchlíků z řad svobodných mladých mužů,“ dodal.

Bernd K. také uvedl, že lidé vůbec nevědí, co se ve skutečnosti děje, protože celkový obraz situace vypadá umírněněji. „Jeden z žadatelů o azyl chtěl druhému podříznout hrdlo. Ale zpráva o tomto činu zahrnuje pouze zápis o těžkém zranění, nikoliv pokus o vraždu. Pro statistiky je to lépe vypadající verze,“ vysvětluje policista. Podle jeho názoru kriminalita mezi uprchlíky dalece převyšuje kriminalitu místního obyvatelstva.

„Za posledních několik měsíců jsem řešil jen jedno obvinění proti Němci, zbytek podezřelých byli uprchlíci,“ řekl Bernd. Policista se také rozmluvil o silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem. Zatímco se média soustředila hlavně na toto město, obdobná situace panuje běžně i v Bavorsku. „Celkem pravidelně jsou zde ženy sexuálně obtěžovány na nádraží. Když zakážeme do areálu vstup, migranti na nás křičí: „Vy nejste naše policie. Jste rasisti“.“

Policisté mají proti uprchlíkům malé pravomoci

Nicméně když potřebujeme některého z uprchlíků zkontrolovat, nemůžeme jej zatknout ani na chvíli. Naším pravidlem je „lepší nechat jej utéct“,“ řekl policista. Podle Bernda K. by mělo být zavedeno právo na přísnější kontrolu podezřelých pachatelů, stejně jako nasazení většího počtu policejních jednotek.

Policejní orgány se v Německu, Rakousku i Švédsku dostaly pod tlak poté, co se na veřejnost dostaly informace o (nejen) silvestrovských sexuálních útocích, které měli spáchat muži „severoafrického nebo arabského původu“.

K sexuálním útokům na ženy došlo i v rakouském Salcburku a ve Vídni. Rakouský policejní náčelník Gerhard Purstl uvedl, že by „ženy neměly v noci chodit po ulicích samy a měly by se vyhnout podezřelým oblastem.“ Tento rozhovor pro deník Krone vyvolal velkou vlnu kritiky.

V Německu stále panuje napjatá atmosféra, kterou minulý měsíc zažehla vlna několika násilných útoků. Znepokojivým je pro německou společnost zejména fakt, že mezi pachateli útoků, které si vyžádaly několik mrtvých a řadu zraněných, bylo i několik imigrantů. K většině útoků se následně přihlásil Islámský stát.

 

Autor: ElS

Zdroj: Bild.de

Foto: Kai Pfaffenbach / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek