KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Nevadilo by mi, kdyby si manžel našel další ženu“: Švédská promigrační dobrovolnice obhajuje polygamii

Švédská žena, která pracuje jako dobrovolnice v azylovém centru, hájí polygamii mezi islámskými migranty. Mimo jiné prohlásila, že by bylo hezké, kdyby se její švédský manžel oženil s další ženou, která by jí pomáhala s domácností.

...

„Obohacení švédské kultury“

Tato žena vystoupila v dokumentárním seriálu s názvem „Alláh v Evropě“, který připravuje nizozemská liberální protestantská rozhlasová společnost VPRO. Zmíněný díl seriálu se zabýval integrací azylantů ve Švédsku. Filmový štáb natáčel u migranta, který měl dvě manželky a šest dětí, a švédská dobrovolnice se přitom vyznala ze svého pozitivního vztahu k polygamii.

„Během dlouhých let práce s lidmi z různých zemí jsem se naučila respektovat různé kultury. Ve všech kulturách je totiž něco lepšího než v naší kultuře,“ řekla dobrovolnice.

„V prostředí, ze kterého pocházejí, musí toho žena mnoho dělat. Musí sloužit svému muži. A to je velmi náročné. Když máte více dětí, musíte prát, vařit a nakupovat. Proto zde nejsou výjimkou ženy, které svým mužům navrhnou, aby si našel další ženu,“ dodala.

„Jsem sice vdaná za jednoho muže, ale cítím to tak,“ řekla a na otázku nizozemské novinářky, jestli by souhlasila se žádostí svého manžela o další ženu, odpověděla: „Ano, rozhodně! Nebo bychom mohli mít v rodině třetí dospělou osobu pro zmírnění naší zátěže.“

Po krátkém rozhovoru se Syřanem a jeho dvěma ženami nizozemská novinářka řekla: „Zdá se mi, že zde dochází k obohacení švédské kultury.“

Když jsou povolené sňatky gayů, proč ne polygamie?

Jedna z manželek byla dotázána na svůj názor ohledně rozhodnutí manžela oženit se s ještě jednou ženou. „Je mu jedno, co říkám. Dělá si, co chce. Nemám samozřejmě na výběr,“ odpověděla.

Mnohoženství je v Evropě na vzestupu kvůli velkému počtu muslimských migrantů, kteří sem přicházejí z Blízkého východu a Afriky. Tato praxe došla již tak daleko, že jeden z předních italských muslimských vůdců požaduje její legalizaci a argumentuje tím, že když je povolené manželství homosexuálů, měla by mít stejné postavení i polygamie.

Podle baronky Coxové se polygamie šíří i ve Velké Británii a díky tomu má řada muslimských mužů i více než 20 dětí. Jeden muslim ze Sutherlandu dokonce v loňském roce založil webovou stránkou s polygamní seznamkou pro muslimy a tvrdil zde, že mnohoženství je „pro muže přirozené“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek