KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Nevlastní bratr Kim Čong-una údajně zavražděn ​v Malajsii

Jihokorejská média přišla s informací, že nevlastní bratr severokorejského diktátora Kim Čong-una, Kim Čong-nam, byl zabit v Malajsii. Jedna jihokorejská televizní stanice uvedla, že byl otráven na letišti ve městě Kuala Lumpur. Za jeho smrtí údajně stojí severokorejské agentky.

...

Úřady v Jižní Koreji a v Malajsii nemohly v úterý jeho smrt potvrdit. Malajská policie uvedla, že Kim Čong-namův zdravotní stav se během jeho pobytu na letišti v Kuala Lumpur výrazně zhoršil, což bylo nakonec příčinou jeho smrti.

Vysoce postavený zdroj televizní stanici Al-Džazíra uvedl, že malajská policie má „silně“ podezření, že zesnulým jedincem je právě Kim Čong-nam. Ve svém vyjádření pak malajská policie uvedla, že v cestovním pasu 46letého muže stálo jméno Kim Chol.

„Kim Čong-nam je známý pro cestování pod falešným jménem,“ řekla reportérka Al-Džazíry, která podávala zprávy přímo z letiště a dodala, že tělo zesnulého bylo odvezeno do nemocnice, kde probíhá pitva s cílem zjistit příčinu smrti.

Dříve v úterý informovala zpravodajská agentura Jonhap, že Kim Čong-nam byl v pondělí ráno zabit v Malajsii. Agentura citovala jihokorejský vládní zdroj, ale neuvedla žádné další detaily.

Televizní stanice Chosun zase uvedla, že Kim Čong-nam byl na letišti v Kuala Lumpur otráven dvěma ženami, o kterých se má za to, že jsou severokorejskými agentkami na svobodě. K podložení této zprávy citovala televize několik jihokorejských vládních zdrojů.

Kim Čong-nam a Kim Čong-un jsou oba synové bývalého severokorejského diktátora Kim Čong-ila, který zemřel na konci roku 2011, matku spolu však nesdílí.

V roce 2001 byl Kim Čong-nam zadržen na letišti v Japonsku, když cestoval na falešný pas. Řekl, že chtěl navštívit tokijský Disneyland. Bylo známo, že tráví velké množství času mimo svou zemi, přičemž cestoval hlavně do Hong Kongu, Macaa a pevninské Číny. Během let se několikrát vyjádřil, že nemá žádné ambice vést Severní Koreu.

„Osobně jsem proti následnictví třetí generace. Doufám, že můj bratr udělá vše pro blaho občanů Severní Koreje,“ řekl pro japonskou televizi Asahi TV v rroce 2010, tedy ještě předtím, než jeho mladší bratr převzal vládu po svém otci.


Autor: VoZ

Zdroj: Al-Džazíra

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek