KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Neznámý útočník najel autem do skupiny vojáků v Paříži, dva těžce zranění

Pařížská policie pátrá po řidiči BMW, který dnes ráno najel do skupiny šesti vojáků vycházejících z kasáren. Na místě je několik zraněných, policie vyšetřuje incident jako teroristický čin. 

...

Policie usilovně pátrá po tmavém BMW, které na vojáky čekalo v postranní uličce

K incidentu, který je vyšetřován jako teroristický útok, došlo na severozápadním předměstí Paříže Levallois-Perret kolem osmé hodiny ranní. Dva vojáci skončili s těžkými zraněními poté, co do nich narazilo tmavé vozidlo značky BMW, když opouštěli kasárna. Další čtyři utrpěli lehčí zranění. Podle posledních informací jsou však všichni zranění mimo ohrožení života.

Jednalo se o vojáky z protiteroristických jednotek operace Sentinelle, které byly vytvořeny po sérii teroristických útoků ve Francii v roce 2015. Vojáci zrovna opouštěli kasárna na náměstí Place de Verdun, když do nich vozidlo narazilo. 


Na místo dorazily záchranné jednotky. Foto: © Thierry Chappe / AFP

Podle starosty Levallois-PerretPatricka Balkanyho byl útočný automobil zaparkován v uličce, odkud poté vyjel, aby narazil do vojáků vycházejících z budovy.  „Je to opravdu hanebný čin, bezpochyby záměrný“ řekl Balkany, který označil incident za „netolerovatelnou agresi.“

Policie mezitím zahájila pátrání po vozu i jeho řidiči, kterému se podařilo z místa ujet. „Vše se odehrálo velice rychle. Vozidlo se vůbec nezastavilo, naopak zrychlilo a narazilo do vojáků,“ řekl Balkany. „Vojáci byli poté ihned odvezeni do nemocnice,“ dodal. Zraněné vojáky by později měl navštívit ministr obrany i ministr vnitra.

Starostka Paříže Anne Hidalgová na incident rovněž zareagovala a popřála šesti zraněným vojákům brzké zotavení. 


Někteří ze zasažených vojáků se rozběhli za autem s cílem jej sledovat

Podle policie svědci incidentu popsali útočné vozidlo jako tmavé BMW, v němž seděl pouze řidič. Ten čekal se svým vozem v postranní uličce, než vojáci vyšli z kasáren. Poté se rozjel a narazil do nich. Jeden ze svědků popsal hrozivou scénu, jak zranění vojáci zůstali ležet na zemi poté, co vozidlo rychle místo opustilo.

Jedna ze svědkyň, Nadia LeProhonová uvedla, že slyšela hlasitý náraz z jedné z budov v blízkosti místa incidentu a když vyběhla ven, uviděla dva zraněné vojáky ležet na zemi. Další ze zasažených vojáků na tom nebyli tak zle a proto se ihned rozběhli za útočným autem. Při tom pokřikovali: „Za ním, sledujte to auto!“


LePhonová poté dodala, že křik, který následoval po nárazu, jen tak z hlavy nevyžene. „Nikdy nezapomenu na ten křik plný bolesti a úzkosti,“ řekla.

Francie vyhlásila v listopadu roku 2015 výjimečný stav poté, co bylo během série teroristických útoků zabito 130 lidí. Od té doby došlo k několika dalším útokům a země tak nadále zůstává ve vysoké pohotovosti.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek