Videozáznamu si všiml pravicový politik, který vyzval k ukončení takové činnosti

K lekci modlení došlo v mešitě Ghulzar e Madina ve městě Zwolle, kterou dříve navštěvovali radikální kazatelé z Pákistánu. Mezi ně patřil i M Anas Nurání Siddiqui, který podporoval trest smrti pro jedince, kteří urážejí proroka Mohameda.

Záběry z výuky ukazují, jak zdejší imám vysvětluje dětem, jak se muslimové modlí. Všichni chlapci při tom byli nuceni stát na jedné straně místnosti a dívky na druhé. Děti, z nichž byla většina považována za křesťany, se musely opřít lokty o zem a ruce položit „blízko k uším“.


Záznam byl údajně natočen už v loňském roce, ale až nyní si jej všiml jeden z nizozemských poslanců, který vyzval školy, aby se vyvarovaly podobné „politicky korektní činnosti“. Harm Beertem (64) z krajně pravicové Strany svobody vzkázal rodičům, aby „nepovolovali svým dětem účast na takových akcích a výletech“.

Poznávání náboženství patří do nizozemských školních osnov

Na sociálních sítích pak na video reagovaly stovky rodičů, z nichž někteří popisovali své vlastní zkušenosti s „politicky korektními školními osnovami“. „Nedávno jsem zjistil, že byl můj syn nucen zpívat „Vítejte, uprchlíci“ namísto vánočních písní,“ uvedl jeden z rodičů.


Ozvali se i někteří učitelé. Do jedné ze škol prý přišla inspekce, která se učitelů zeptala, proč ještě se svými žáky chodícími do 4. třídy nenavštívili mešitu. Podle nizozemského vzdělávacího systému se děti školního věku musí naučit hlavní body o náboženstvích, jež hrají velkou roli v multikulturní nizozemské společnosti.

Nizozemsko se nyní připravuje na všeobecné volby, které se budou konat v březnu. Očekává se, že si pravicová Strana svobody předsedy Geerta Wilderse povede dobře a pokusí se o omezení těchto „politicky korektních hrubých chyb,“ které nevyhovují „obyčejným nizozemským voličům“.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail