KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

No-go zóna v Paříži: Ženy se bojí opouštět domovy kvůli nebezpečným gangům migrantů

Ženy z pařížské čtvrti Chapelle-Pajol si v poslední době musí dvakrát rozmýšlet, co si vezmou na sebe a zda vůbec vstoupí do ulic. Zdejší oblast se pro ně stala no-go zónou kvůli gangům migrantů a obchodníků s drogami, kteří ženy obtěžují a pokřikují na ně. 

...

Pařížské ženy se rozhodly proti no-go zónám protestovat

Čtvrť ve východní části hlavního města Francie je pro ženy stále nebezpečnější poté, co tuto oblast zaplavili afričtí a arabští muži. Ohroženy jsou ženy všeho věku, jedna z místních obyvatelek (80), uvedla, že byla sexuálně napadena, když se jednoho večera vracela sama domů.

Další z žen (38) zase popsala, že kavárna pod jejím bytem se stala ryze mužskou záležitostí. Některé z místních obyvatelek tvrdí, že nemohou opustit své domovy, aniž by byly ze strany migrantů verbálně napadány.

Incidentů, které ženy popisují, stále přibývá. Jedna z nich uvedla, že její 12letá dcera dostala zákaz sama vycházet ven, protože jednou zůstala uvězněna v davu migrantů, který ji obklopil. Pařížské ženy se rozhodly proti těmto no-go zónám protestovat, minulý týden se jich sešlo několik desítek. „Problémy v této čtvrti jsou skutečné,“ řekla Clare Rougyová, jedna z protestujících.


Foto: Le Parisien

Některé ženy už raději samy vůbec nevycházejí

Mezi demonstrantkami byla i 50letá Natalie, která v této oblasti žije už 30 let. „Atmosféra je natolik vážná, že musíme měnit trasy, kudy chodíme i své oblečení. Některé ženy už to vzdaly a samy raději vůbec nevycházejí,“ řekla Natalie.

Organizace SOS La Chapelle, která protest uspořádala, zároveň vytvořila online petici, v níž vyzvala pařížské orgány, aby zakročily proti obtěžování, obchodování s drogami a kriminalitě, jež oblast postihuje. Petici doposud podepsalo více než 18 000 osob. 

Starostka města Anne Hidalgová tento problém uznala. „Nebudeme tolerovat oblast, která se stala obětí diskriminace a intolerance vůči ženám,“ řekla starostka. „Takové jednání neodpovídá hodnotám Paříže ani celé Francie. Chtěla bych upozornit místní obyvatele na to, že jsme plně na jejich straně a že se naše snaha o nápravu nezastaví, dokud se situace nevrátí k normálu,“ dodala. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek