KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Norská anti-imigrační skupina si spletla autobusové sedačky s ženami v burkách

Anti-imigrační skupina z Norska se stala terčem posměchu poté, co vyfotografovala prázdné autobusové sedačky v domnění, že se jedná o ženy v burkách. Fotografie, která byla sdílena na soukromých facebookových stránkách Fedrelandet viktigst (Otčina na prvním místě), vyvolala zuřivou debatu mezi jejími členy poté, co si ani oni nevšimli, že se jedná jen o sedačky. 

...

Pod fotografií se objevilo mnoho islamofobních komentářů

Muž, který fotografii sdílel s popiskem „Co si o tomhle lidé myslí?“ tvrdí, že si byl samozřejmě vědom toho, že se jedná jen o sedačky a snímek sdílel jen jako „praktický vtip,“ aby viděl, jak budou lidé reagovat.

Johan Slattavik v rozhovoru pro WorldViews uvedl, že se aféře opravdu „dobře zasmál.“ „Prostě jsem sdílel tu fotografii, abych zjistil, co se stane,“ řekla a dodal, že byl šokován, kolik lidí se na to nechalo nachytat.

Fanoušci stránky popsali obrázek šesti žen v burkách, které byly ve skutečnosti jen autobusovými sedačkami, jako „děsivý,“ „strašidelný“ a „tragický.“ Jeden z uživatelů napsal: „Vypadá to opravdu strašidelně, mělo by to být zakázáno. Nikdy nemůžete vědět, kdo je pod tím. Mohli by to být teroristé se zbraněmi.“

„Vyžeňte z naší země ty, kteří vypadají jako zatažené deštníky. Žijeme v děsivé době,“ napsal další z diskutujících.

„Myslel jsem si, že to takhle bude vypadat v roce 2050, ale ono se to děje už teď,“ podotkl jiný.


Vystrašené komentáře se staly virálním hitem

Tyto histerické komentáře se staly virálním hitem a terčem výsměchu poté, co byly sdíleny uživatelem jménem Sindre Beyer. „Co se stane, když někdo přidá fotografii prázdných autobusových sedaček do nechutné facebookové skupiny a téměř každý si myslí, že se kouká na skupinu žen v burkách?“ napsal k příspěvku Beyer.

Zákaz burek v Norsku už norská vláda navrhla v loňském roce. Islámské závoje se staly bodem ostrých debat v rámci evropských diskuzí o integraci, extremismu a svobodě náboženského vyjadřování, přičemž celostátní zákaz burky jako první zavedla Francie v dubnu roku 2011.

S částečným nebo regionálním zákazem následovala Belgie, Bulharsko a poté i Itálie, Španělsko, Dánsko a Švýcarsko. Německý, rakouský a nizozemský parlament hlasoval pro podporu částečného zákazu, doposud však v těchto zemích nebyl přijat žádný zákon.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek