KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Norská zpěvačka (22) pod palbou výhružek smrtí poté, co do svého klipu obsadila černošského herce

Norská zpěvačka Sophie Elise Isachsenová odhalila, jaké šokující reakce se dočkala po vydání svého nového klipu. Do něj totiž obsadila muže černé pleti, což se setkalo s ostrou kritikou a mnoha rasistickými poznámkami. Mladá zpěvačka dokonce obdržela výhružky smrtí. 

...

Zpěvačka má strach opouštět dům

Sophie byla zděšena, když se v reakci na její nový videoklip zobrazující milostný příběh začaly množit nenávistné komentáře. Klip k singlu All Of Your Friends zobrazoval zpěvačku a jejího milence, kterého hrál muž černé pleti.

22letá zpěvačka uvedla, že poté, co jí bylo dokonce vyhrožováno smrtí, má strach opouštět dům. Tuto zkušenost popsala jako „tu nejbrutálnější věc,“ kterou kdy v životě zažila.


Isachsenová, která je v Norsku známá i díky svému blogu, vystupuje pouze jako Sophie Elise. „Jsem v Norsku veřejně známou osobností už asi šest let, takže jsem zvyklá na hodně nenávisti. Ale nikdy jsem si nemyslela, že by takovou reakci mohla vyvolat barva pleti herce v mém klipu,“ uvedla Sophie.

„Ty hrozné komentáře jsem nakonec ani nechtěla odstranit, protože jsem chtěla, aby lidé viděli, že se něco takového stále děje,“ řekla zpěvačka s odkazem na rasistické poznámky.


Komentáře pod videem musely být vypnuty

V diskutovaném klipu vystupuje zpěvačka jakožto blonďatá kráska po boku partnera černé pleti, s nímž předstírá vášnivý vztah. Mezitím zpívá o tom, jak se svému ex příteli pomstí tím, že se vyspí s jeho přáteli.

Zpěvačka si myslela, že někteří lidé budou kritizovat spíše text, ale nikdy ji dle jejích slov nenapadlo, že takové reakce vyvolá barva kůže zúčastněného herce. Ve středu měl klip zhruba 250 000 shlédnutí, komentáře pod ním však musely být vypnuty poté, co se zaplnily „hrozbami smrtí a rasistickými a sexuálními narážkami.“


Sophie byla z komentářů znechucená

„Nevím, co na to říct, jsem šokována,“ nechala se slyšet zpěvačka. „Už od začátku jsem byla na klip velice pyšná, ale teď představuje něco mnohem důležitějšího, než jsem předpokládala. Video mělo ukázat hlavně lásku, ale nyní se stalo symbolem něčeho, co je v naší společnosti špatné,“ dodala Sophie.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Ten klip je opravdu nechutný.