KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Nová pravicová vláda v Polsku navrhuje poslat syrské uprchlíky zpět k osvobození své vlasti

Nový polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski oznámil, že s evropskou pomocí by měla být vyškolena „armáda“. Uprchlíci by podle něj neměli vysedávat po kavárnách, zatímco armády ze Západu bojují proti Islámskému státu.
...

Armáda z desetitisíců mladých Syřanů

Toto prohlášení přišlo pouhý den poté, co francouzský prezident Francois Hollande vyhlásil jako odplatu za pařížské masakry „nemilosrdnou válku“ proti Islámskému státu.

Waszczykowski je členem nové polské pravicové a euroskeptické vlády, která v pondělí složila přísahu. Již předtím přitom naznačovala, že v problematice největší evropské migrační krize od konce druhé světové války bude zastávat tvrdou linii.

Polský ministr zahraničí Waszczykowski po nedělní minutě ticha za obětí útoků z Paříže oznámil: „Do Evropy přišly v poslední době stovky tisíc Syřanů. Můžeme jim poskytnout pomoc při vytváření armády.“

„Z gumových člunů vystoupily desetitisíce mladých mužů s iPady v ruce, kteří se místo toho, aby žádali o jídlo a pití, ptají, kde by si mohli nabít své mobilní telefony… přitom jsou schopni jít s naší pomocí bojovat za osvobození své země,“ řekl Waszczykowski.

Dále dodal, že se snaží předejít situaci, kdy „budeme naše vojáky posílat do bojů v Sýrii, zatímco stovky tisíc Syřanů budou popíjet kávu na třídě Unter den Linden (Pod lipami) v Berlíně a dalších evropských městech.“

Premiérka ctí závazek uprchlíky přijmout

Během předvolební kampaně vítězná strana slibovala, že polské hranice pro uprchlíky a migranty zavře a místo toho poskytne finanční pomoc pro úsilí Evropské unie k řešení migrační krize.

Nicméně nová ministerská předsedkyně Beata Szydlová oznámila, že Polsko dodrží závazky, které přijala předchozí liberální vláda, když v rámci plánu Evropské unie na přemístění žadatelů o azyl souhlasila s přijetím více než 9000 uprchlíků.

„Ctíme veškeré závazky,“ řekla Szydlová, ale dodala, že „prvořadá je bezpečnost Polska a jeho občanů“.

Její ujištění následovalo po prohlášení náměstka ministra pro evropské záležitosti Konrada Szymanského. Ten oznámil, že Polsko v reakci na pařížské útoky nebude přijímat uprchlíky na základě narychlo vytvořeného plánu Evropské unie na přerozdělování migrantů.

Známý euroskeptik Szymanski později svá slova zmírnil, ale trval na tom, že Polsko by mělo přijmout uprchlíky pouze „pod podmínkou, že obdrží bezpečnostní záruky“.

 

Autor: jil

Zdroj: Daily Mail

Foto: AP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (11 příspěvků)

Komentáře (11)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
v Madarsku a uz i v tom Polsku maj progresivni napady, jen nas Bohus je jak hladitko - nic nezadat, neprosazovat se, poslouchat, vzdy byt za dobre se vsemi (to nemam z vlastni hlavy, vopral jsem to)
Souhlasím. Bohuslav "vajíčko" Sobotka sice hlásá silná slova, ale k čemu to je, když se nakonec zase skloní před Bruselem. Navíc už řada zemí ukázala, že když si chtějí v otázkách týkajících se bezpečnosti země rozhodovat samy, EU je zticha. Co jí taky zbývá, když sama migrační krizi nezvládá a členským zemím nedokáže účinně pomoct. Tím pádem ty země, které mají rozhodné vůdce, mohou klidně konat i na vlastní pěst viz. Maďarsko a další země.
Lépe řečeno všechny země V4, tedy i Slovensko, se k věci staví aktivně, jen ten náš Bohuš to opravdu asi ještě nepochopil. Měl by - co nejdřív...
jak to navrhují Poláci poslat zpět at si vybudují svobodu my si ji taky museli vybojovat státy Nato tam válčí a Syřané budou mít veget,To je špatně
Pokud je vyzbroji, budou kryt zada polskymi f16 a budou posilat stavebni material atp, aby pomohli Syrii zrekonstruovat. Mohla bybto byt win-win situace.
Vyzbrojit si ve vlastním státe cizí armádu? No nevím, nevím. Není lepší jim to tam pomocí Ruska vyplenit a poslat je s holou prdelí zpátky?
Hezkej napad ale..!!!! zcela neproveditelny..to jako by jste dali zbrane uprchlikum?? na uzemi evropy..to by byl okamzite preci masakr na evropanech..tohleto musel vymyslslet uplnej dutohlav..nebo by museli cvicit s drevenejma potom by to slo..chachacha..
Zapomínáte, že jsou to věřící muslimové, tady by bylo obrovské riziko, že zbraně obrátí proti nevěřícím v Evropě. Tak jim to káže KORÁN.
Česku chybí vůdce, který řekne, ne, ne, ne. Za 25 let demokracie ( nic víc nám nezbylo), není komu věřit. Takže přijde průser jak kráva uprchlíci, strach ze zániku evropské kultury a ti naši politici čekaj co jim kdo řekne aby udělali. Poláci nasadili zdravej rozum, chápou že ty uprchlíky nikdo nepředělá, nikdy, tak je nechtěj. Ve Finsku je začínaj midlit po držkách, v Německu to začíná na ulicích taky vřít, za ten silvestr v Kolíně nad Rýnem, ti maj v píči Merkelovou, budou bránit svoje, a tady, a tomu věřim to nebude jiný. Vysrat se na politiky, ministri a jiný vořežpruty, a chránit svoje děti. Fakt před Polákama klobouk dolů.
At tu vyškolí z imigrantů dobré vojáky a pošlou je domů bojovat.Ty co to nebudou chtít poslat nazpátek!Postarat se o ženy a děti než se tam situace vyřeší.S TÍM BY SOUHLASILO HODNĚ OBČANŮ EU.