KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Novozélandské město má „příliš mnoho“ pracovních míst, láká proto nové obyvatele

Malé město na Novém Zélandu řeší jedinečný problém. Má příliš mnoho pracovních míst a cenově dostupných domů, ale příliš málo obyvatel, kteří by domy i pracovní místa zaplnili. Celkem 800 obyvatel tohoto malebného města proto zahájilo nábor nových obyvatel, které by nabídka levného bydlení a zaměstnání mohla přilákat. 

...

V okrese je více jak 1 000 volných pracovních míst

Kaitangata je město ležící na Jižním ostrově na Novém Zélandu a potýká se s opravdu nevšedním problémem. Potřebuje nutně nové obyvatele k tomu, aby zaplnili prázdná pracovní místa i byty. Město chce proto nové obyvatele nalákat na domy s pozemkem za atraktivní ceny, které se pohybují kolem 4 milionů Kč.

Starosta města a zároveň okresu Clutha Bryan Cadogan odhaduje, že zde existuje více než 1 000 neobsazených pracovních míst a místní obyvatelé nejsou schopni tuto poptávku naplnit. „Když jsem byl nezaměstnaný a musel jsem živit rodinu, toto místo mi dalo šanci a já chci tuto příležitost nyní nabídnout i dalším rodinám, které se potýkají se stejným problémem,“ uvedl starosta Cadogan.

„Nezaměstnanost našich mladých lidí činí 2. Tím nemyslím 2 % zdejší populace, ale pouze 2 nezaměstnané,“ dodal starosta. Hlavní zaměstnavatelé v okrese Clutha se zabývají potravinářským průmyslem, především zpracováním mléka a mražených výrobků. Po mnoho let sem museli dojíždět další pracovníci z Dunedinu, kterým cesta trvala něco přes půl hodiny.

Starosta chce pomoci chudším rodinám

„Tolik rodin z Nového Zélandu nemá svou vlastní půdu ani vlastní dům a pro mnoho z nich je dosažení něčeho takového nesplnitelným snem. Je to opravdu smutné, proto bych jim rád nabídl místo zde u nás,“ nechal se slyšet Cadogan.

Farmář Evan Dick je ze třetí generace obyvatel Kaitangaty a stojí v čele náborového týmu města. Nabízí k prodeji zdejší domy s pozemky a spolupracuje s bankami, právníky a místními veřejnými službami, aby byl proces přemístění nových obyvatel co nejefektivnější.

„Jsme staromódní obcí. Nezamykáme své domy, necháváme děti volně pobíhat. Máme práci, máme domy, ale nemáme lidi. Chceme, aby se toto město stalo opět rušným, a na zájemce čekáme s otevřenou náručí,“ řekl starosta Cadogan.


Autor: ElS

Zdroj:The Guardian

Foto: The Guardian

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek