KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Novozélandské školačky musí nosit delší sukně, aby „nerozptylovaly spolužáky a učitele“

Dívkám na novozélandské střední škole bylo řečeno, aby prodloužily délku svých sukní do úrovně kolen, aby nedocházelo k „rozptylování“ pozornosti učitelů a spolužáků.

...

Opatření způsobilo rozruch mezi studenty i rodiči

Zhruba 40 studentek bylo povoláno ke společnému setkání v Hendersonské střední škole v novozélandském Aucklandu, aby si vyslechlo nová pravidla oblékání. Zástupce ředitele Cherid Telford uvedl, že si dívky budou muset prodloužit délku sukní až po úroveň kolen. Podle jedné ze studentek jim bylo také oznámeno, že ty studentky, které pravidla oblékání poruší, zůstanou po škole.

Telford uvedl, že toto opatření bylo navrženo proto, aby „byla děvčata v bezpečí před chlapci, chlapci neměli tolik podnětů pro svou bujnou fantazii a aby bylo ve škole vytvořeno dobré pracovní prostředí pro mužské zaměstnance.“ Opatření způsobilo mezi mnoha studenty pobouření, stejně tak mezi rodiči i feministkami a feministy.

„Jsem velmi naštvaná,“řekla Deborah Russelová, feministka přednášející na Masseyské univerzitě. „Vypadá to, jako by byly ženy zodpovědné za sexuální chování mladých mužů a vysílá to špatné signály mladým lidem v tom smyslu, že je jejich sexuální chování nekontrolovatelné,“ řekla Russelová.

Bezpečnost studentů mají mít na starosti učitelé

Debbi Tohillová, ředitelka organizace zabývající se prevencí znásilnění, uvedla, že je vhodné, aby školy změnily styl oblékání svých studentů, ale pokyn k prodloužení sukní vyslal zprávu, že za všechno mohou pouze dívky.

„Obviňování oběti je velmi časté, v tomto případě mají být dívky zodpovědné za vlastní bezpečnost,“ uvedla Tohillová. „Ten, kdo by však měl mít zodpovědnost za chování studentů, je učitel. To on by měl pro žáky vytvořit bezpečné prostředí a chovat ke svým studentům a studentkám uctivé vztahy,“ dodala Tohillová.


Autor: ElS

Zdroj: NewsHub

Foto: News Hub

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek