KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Nový Zéland vám zaplatí dovolenou, pokud budete souhlasit s pracovním pohovorem ve Wellingtonu

Zaměstnavatelé technologického průmyslu z novozélandského Wellingtonu se snaží nalákat odborníky z celého světa tím, že jim nabízí bezplatnou dovolenou v zemi, pokud prokážou, že jsou vhodnými kandidáty pro pracovní pohovor. 

...

Šanci dostane celkem 100 kandidátů

Program s názvem Looksee Wellington bude hostit celkem 100 kandidátů a nechá jim proplatit veškeré letenky i ubytování. Žadatelé se na oplátku dostaví na předem sjednané pracovní pohovory s „předními technologickými společnostmi ve městě“. Kandidáti se rovněž zúčastní společných setkání a prohlídek města a jeho okolí.

Jednotlivé společnosti pak na konci týdne předloží své nabídky těm nejlepším kandidátům. Žadatelé o některou z nabízených pozic musí předložit své životopisy do 20. března, pracovní pohovory na Novém Zélandu se pak budou konat mezi 8. až 11. květnem.

Podobnou taktiku využili i Netflix nebo Facebook

Jednotlivé společnosti svým kandidátům rovněž podají potřebné informace o případném procesu přestěhování se do této země.

Podobný způsob získávání nových talentů použila například i společnost Netflix, která svým kandidátům na pracovní pozice nabídla týdenní plat v hodnotě 2 000 dolarů (50 000 Kč) a vyřízení všech cestovních záležitostí.

Náklady na cestu na pohovor údajně hradí i společnost Facebook, a to rovněž bez ohledu na to, zda daný uchazeč práci dostane, či nikoliv.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek