KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Obama chce ještě před svým odchodem z funkce stihnout zaplavit Nebrasku uprchlíky

Americký prezident Barack Obama vyvíjí maximální úsilí, aby ještě předtím, než opustí Bílý dům, přesídlil do Spojených států co nejvíce uprchlíků. Poslední obětí těchto jeho snah je americký stát Nebraska.

...

Ve státech s nejvíce uprchlíky uspěl Trump

Podle amerického ministerstva zahraničí musela Nebraska během posledního čtvrtletí minulého roku přijmout 502 migrantů. Dohromady za celý rok 2016 do Nebrasky přišlo 1441 uprchlíků, což je největší počet za posledních 13 let. Vysoký podíl mezi nimi mají uprchlíci z občanské války v Sýrii, kteří sem byli přijati loni v létě.

Ze statistik federální vlády vyplývá, že Nebraska má v současné době mezi všemi státy USA největší podíl uprchlíků na obyvatele.

Vítěz nedávných amerických prezidentských voleb Donald Trump v nich uspěl v Nebrasce i dalších venkovských státech, které trpí a nesouhlasí s neuváženou Obamovou uprchlickou politikou.

Jejím výsledkem je aktuálních 21,6 uprchlíků na 100 000 obyvatel v Severní Dakotě, 19,7 uprchlíků na 100 000 obyvatel v Kentucky, 19,5 uprchlíků na 100 000 obyvatel v Arizoně a 19 uprchlíků na 100 000 obyvatel v Idahu. Ne náhodou ve všech těchto státech zvítězil Donald Trump, který v předvolební kampani sliboval zastavit přesídlování syrských uprchlíků do Spojených států.

Obama se chce řešením uprchlické krize zapsat do historie

Americký list Breitbart rovněž zaznamenal, že pouze do dvou amerických států (Delaware a Wyoming) nepřišel v posledním čtvrtletí loňského roku žádný uprchlík.

Tyto statistiky dokazují, že prezident Obama se snaží na poslední chvíli co nejvíce prosadit ze svého programu přijímání migrantů. Přitom ho nezajímá, jaká rizika z toho vyplývají pro místní obyvatele.

Od jeho úsilí jej neodradil ani nárůst kriminality v oblastech nově osídlených uprchlíky a podle listu Conservative Tribune se evidentně chce zapsat do historie jako jeden z hlavních aktérů řešení syrské uprchlické krize. Přitom k eskalaci krize na Blízkém východě paradoxně jeho politika v posledních 8 letech výrazně přispěla.


Autor: jil

Zdroj: Conservative Tribune

Foto: Rebecca S. Gratz/The World-Herald

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek