KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Obama se chce na podzim vrátit do politiky, Trump z toho zřejmě nadšený nebude

I když strávil bývalý americký prezident Barack Obama začátek roku na dovolené, nyní už se svými poradci plánuje návrat do Demokratické strany. Dnes o tom informoval deník The Hill. I když se většina Obamova úsilí bude zaměřovat na podporu lidí, jakým je například guvernér Virginie Ralph Northam, podle odborníků by měl být bývalý prezident opatrný ohledně přístupu k Donaldu Trumpovi. 

...

Trump je podle odborníků Obamou „doslova posedlý“

„Mohl by se stát cílem, na který by Trump zaměřil svou zlost,“ řekl profesor politologie na Southern Methodist University Cal Jillson. Současný americký prezident nebude zřejmě příliš nadšen Obamovým návratem do politiky, jeho jméno má totiž stále na jazyku.

Začátkem tohoto týdne, poté, co Washington Post uvedl, že Severní Korea rozšířila své jaderné kapacity, Trump retweetnul zprávu od bývalého amerického velvyslance Johna Boltona.  V příspěvku stálo, že „naše země a naši civilisté jsou dnes zranitelnější, protože Barack Obama nevěřil v národní raketovou obranu.“

„Trump je svým předchůdcem neobvykle posedlý a neustále se s ním porovnává,“ uvedl bývalý asistent ministra obrany Derek Chollet, který na tomto postu pracoval za Obamovy éry. Trumpovy neskrývané antipatie vůči Obamovi mohou souviset také s tím, že podle nedávného průzkumu Gallupova ústavu má Trump v současné době 37% podporu, zatímco Obama, když odcházel, měl 59 %.

Podle Obamy je v řadách demokratů „mnoho mladých talentů“

Od chvíle, kdy se bývalý demokratický prezident vystěhoval z Bílého domu, se několikrát vyslovil proti Trumpovi a jeho politice. V lednu vydal mluvčí bývalého prezidenta prohlášení, v němž se vyslovoval proti cestovnímu zákazu pro lidi z převážně muslimských zemí. V červnu pak Obama odsoudil Trumpovo rozhodnutí odstoupit od Pařížské klimatické dohody.

Nikdo nyní přesně neví, co vlastně bude Obama dělat, aby pomohl Demokratické straně. Bývalý prezident se však údajně schází s místopředsedou parlamentu a předsedou Demokratického národního výboru Tomem Perezem. Nechal se však slyšet, že chce „přispět k rozvoji nové generace talentů.“

„Existují tak neuvěřitelně talentovaní mladí lidé, kteří nejen, že pracovali na mé kampani, ale byli zároveň i součástí advokátních skupin,“ řekl bývalý prezident. „Vím, že se zajímají o otázky, jakou je například změna klimatu nebo reforma trestního soudnictví,“ dodal Obama, který má v plánu opět vklouznout do politiky letos na podzim.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek