KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Obama staví „zeď“: sídlo ve Washingtonu je připravováno na stěhování Obamových

Stavitelé Obamova nového domu ve Washingtonu tvrdě pracují na tom, aby dům zcela vyhovoval očekáváním, protože již za 14 dní bude prezidentská rodina nucena vyklidit Bílý dům a své sídlo přestěhovat právě sem.

...

V pátek ráno byli na místě stavby viděni dělníci, kteří v rámci probíhající rekonstrukce před příjezdem rodiny stavěli novou zeď. Snímky pořízené na washingtonské ulici před domem ukazují také další práce, které probíhají na různých částech domu.


Renovace začaly již před několika týdny, kdy Obamovi oznámili, že se přestěhují do domu v hodnotě 5,3 milionu dolarů (127 milionů Kč) ve čtvrti Kalorama, která je jedním z nejelegantnějších sousedství ve Washingtonu. Důvodem, proč si Obamovi tuto lokaci zvolili, je zájem, aby jejich 15letá dcera Sasha mohla dokončit střední školu.


Stavební povolení, které se minulý měsíc podařilo získat bulvární webové stránce TMZ, ukazuje, že dům bude vybaven také moderním elektrickým systémem.

Protože se sídlo nachází jen kousek od silnice, bude ho strážit tajná služba a bude zde nainstalován také speciální bezpečnostní systém. Podle stavebního povolení stavitelé také přestaví jednu z garáží na kancelář s koupelnou.


Skutečnost, že kromě kanceláře v garáži se v horním poschodí nachází další, naznačuje, že jak Barack Obama, tak jeho žena Michelle ve své práci ještě zdaleka neplánují skončit.Dům, který Obamovým pronajme bývalý tiskový mluvčí Billa Clintona Joe Lockhart se svou ženou Giovannou, která pracuje pro časopis Glamour, byl postaven v roce 1928 a je vkusně vymalovaný bílou, béžovou a odstíny šedé. Uvnitř se nachází 9 pokojů a 8 koupelen.


Již dříve tento týden se ukázalo, že Obamovi budou téměř sousedé s Ivankou Trumpovou a Jaredem Kushnerem. Podle časopisu Washingtonian uzavřeli 35letá podnikatelka a její manžel, jehož společnost je realitním magnátem, smlouvu na dům ve stejné čtvrti jako Obamovi.


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek