KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Obézní farmář, který skočil po břiše do ohrady se selaty, si za zabití 79 z nich odsedí 15 měsíců

Pracovník španělské farmy chovající prasata, který skokem do ohrady plné selat zabil 79 z nich, byl za svůj čin odsouzen k 15 měsícům vězení stejně jako jeho kolega, který celý „šprým“ natáčel.

...

Španělský soud rozhodl, že jednání muže bylo „neomluvitelné a kruté“ a kromě odnětí svobody oběma mužům zakázal v příštích třech a půl letech pracovat v jakékoliv profesi spojené se zvířaty.

Dvojice navíc musí zaplatit společnosti vlastnící usmrcená zvířata pokutu ve výši 4 470 eur (115 tisíc korun), neboli 60 eur za každé mrtvé sele.

Celý incident, ke kterému došlo na farmě Huercal-Overa ve městě Almería v Andalusii, natáčel na mobilní telefon kamarád „skokana“. Video, na kterém zaměstnanec farmy celkem třikrát skočí po břiše na skupinu selat v jejich kryté ohradě, následně rozšířil na mobilní aplikaci Whatsapp a sociálních sítích.

Aktivisté bojující za práva zvířat chtěli, aby muž dostal kvůli pobouření, které způsobil, mnohem tvrdší trest.

Soudní dvůr v Almeríi se dozvěděl, že oba muži, identifikováni pouze jako D.A.A a M.R., jeden španělského a druhý litevského původu, byli v době incidentu ve věku 18 a 22 let. Na farmě právě pracovali s velkou skupinou selat, která byla 19 až 27 dní stará, když muže s iniciály D.A.A. napadlo, že by mohla být sranda mezi ně do ohrady skočit.

U soudu padlo, že se muž ke zvířatům zachoval, jako „by byly bazén“.

Druhý muž s iniciály M.R., který usmrcení desítek selat točil, byl soudcem zkritizován za to, že vůči jednání svého kamaráda nijak nezakročil a naopak jej plně akceptoval.

Španělské noviny, které o případu z Almeríe informovaly, uvedly, že 19 selat zemřelo přímo na místě a zbylých 60 utrpělo vážná zranění, kterým později podlehlo, nebo kvůli nim muselo být utraceno.


Soudce prohlásil, že 21 sekund trvající video, které bylo v soudní síni během procesu puštěno, je „odporné“, avšak prokazuje, že je za čin zodpovědný D.A.A., který byl na snímcích rozpoznán.

Skokan se u soudu bránil tvrzením, že šlo pouze o vtip. Vyvrátil rovněž informaci majitelů o počtu usmrcených selat, stejně jako pravost policejních fotografií usmrcených zvířat, které podle obžalovaného neukazují původní selata z ohrady.

Tyto argumenty však soudce, podle kterého fotografie „mluví za vše“, nepřijal a dodal, že M.R. měl ihned po prvním mužově skoku okamžitě přestat natáčet.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek