KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

OBRAZEM: Pravá tvář severokorejské armády. Vojáci spící na silnicích a náklaďáky poháněné dřevem

Pravá tvář armády severokorejského vůdce Kim Čong-una byla odhalena na fotografiích propašovaných ze Severní Koreje. Na snímcích jsou vidět například staré kamiony poháněné dřevem, vyčerpaní vojáci spící na silnici či členky armády na vysokých podpatcích. Fotografie pořídil turista mezi Mount Kumgang (Diamantové hory) a přístavním městem Wonsan. 

...

Autor fotografií si přál zůstat v anonymitě

Jedna z fotek ukazuje členku armády, která má na sobě ve službě vysoké podpatky, zatímco na jiném snímku je vyobrazeno 14 mužů tísnících se ve vozidle se šesti sedadly. 


Severokorejská vojačka na vysokých podpatcích

Některé vozy jsou podle všeho dokonce poháněny generátory vyrábějícími plyn spalováním dřeva, což je technologie, která není v Evropě používaná od konce druhé světové války.


Nákladní automobil poháněný dřevem


Fotograf, který požádal, aby nebyl jmenován, uvedl, že několik vojáků, které viděl, se zdálo být nečinných, a to dokonce i na jihokorejské hranici. „Neviděl jsem o moc víc vojáků, než je na mých fotografiích,“ řekl autor. „Nikdo nebyl připravený bojovat,“ dodal.


Vojáci spící přímo na silnici


„V demilitarizované zóně samozřejmě vojáci byli, ale všichni, které jsme viděli, působili spíše jako průvodci,“ řekl nejmenovaný autor fotografií. Severní Korea je co se týče pořizování fotografií ze strany zahraničních turistů velmi přísná. Návštěvníkům jsou často fotoaparáty kontrolovány a nepohodlné snímky mazány.


Jedni z mála vojáků, kteří ve službě neodpočívali, ale brali svůj úkol vážně

Tyto snímky však byly pořízeny na fotoaparát se dvěma paměťovými kartami, což znamená, že by všechny odstraněné fotografie byly pro jistotu zálohovány. Autor fotografií ale uvedl, že jeho průvodci byli „velmi liberální“ a jeho fotografie nikdo nekontroloval.


Severokorejští muži, zřejmě s atrapami zbraní

Severokorejská armáda není tak schopná jako ta jihokorejská

„Četl jsem na internetu, že průvodci kontrolují fotoaparáty každý den a někdy i v případě, že opustíte zemi. Proto jsem si koupil fotoaparát se dvěma paměťovými kartami, takže i kdybych musel některé fotografie vymazat, zálohovaly by se,“ uvedl nejmenovaný turista.


Severokorejská armáda není podle expertů k modernímu způsobu vedení boje příliš způsobilá, ale nedoporučují Kimovy síly podceňovat, zejména v potenciálním partyzánském boji


Odborníci uvádějí, že je armáda KLDR ve srovnání se sousední Jižní Koreou mnohem méně bojeschopná. I přes to však nelze Kimovy síly podceňovat. Malcolm Chalmers, který pracoval jako poradce pro britské ministry zahraničí Jacka Strawa a Margaret Beckettovou, řekl, že severokorejští vojáci „mají velmi málo leteckých sil i obranných schopností.“


Vojáci si krátí čas hraním her


„Ale jakmile se budou skrývat ve městech a na venkově a čekat na invazi, mohli by způsobit mnoho potíží,“ uvedl Chalmers s odkazem na partyzánský způsob boje. . 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek