KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Od Merkelové se po berlínském útoku odvracejí dosavadní spojenci. Žádají revizi uprchlické politiky

Německo by mělo v souvislosti s pondělním útokem na vánoční trh v Berlíně přehodnotit svoji politiku vůči uprchlíkům a migrantům. Oznámil to bavorský premiér Horst Seehofer. Podobný názor sdílejí i další dosavadní političtí spojenci kancléřky Angely Merkelové.

...

Němci čelí stále větším hrozbám

„Je naší povinností vůči obětem a všem postiženým tímto útokem i vůči celému národu přehodnotit a zcela změnit naši imigrační a bezpečnostní politiku,“ řekl Seehofer v reakci na teroristický útok provedený na berlínských vánočních trzích pro německý deník Die Welt.

Bavorský premiér rovněž svolal mimořádné zasedání své vlády k projednání aktuální situace v Německu, případných „důsledků“ útoku a také „přijetí návrhu pro federální vládu.“

K otevřené diskusi o rizicích, které souvisejí s přijímáním uprchlíků, vyzval Seehoferův kolega z bavorské vlády ministr vnitra Joachim Herrmann. „Je načase se zabývat otázkou rizik, kterým čelíme při přijímání takového množství uprchlíků,“ řekl Herrmann.

Herrmann rovněž podpořil Seehoferovu výzvu ke změně německého postoje k uprchlíkům. „Pokud se potvrdí, že útok provedl člověk, který do naší země přišel jako žadatel o azyl, tak bychom měli opět zásadně přehodnotit naši uprchlickou politiku,“ řekl Herrmann.

Dále zdůraznil, že němečtí občané čelí „stále větší hrozbě ze strany osob, které páchají takové činy ve jménu své islamistické víry.“ Aktuálně podle něj neexistují žádné signály, že by se připravovaly podobné útoky na vánoční trhy v Bavorsku.

„Jsme ve válečném stavu, i když si to někteří odmítají připustit“

Ministr vnitra spolkové země Sársko Klaus Bouillon situaci v Německu po Berlínském útoku přirovnal k válečnému stavu. „Je nutné si říci, že se nacházíme ve válečném stavu. Přesto zde zůstává řada lidí, kteří si to odmítají připustit,“ řekl Bouillon.

Sárský ministr vnitra taktéž oznámil zvýšená bezpečnostní opatření. „Pokud to bude nutné, tak nasadíme těžkou vojenskou techniku,“ řekl Bouillon a dodal, že bezpečnostní síly budou mimo jiné vybaveny puškami s krátkou hlavní a útočnými puškami. Podle něj již situace v Německu dosáhla velmi znepokojivé úrovně.

Tato vyjádření německých politiků přišla krátce po tragickém útoku na vánoční trh v Berlíně, o kterém německý ministr Thomas de Maiziere prohlásil, že se bezpochyby jednalo o teroristický čin. V úterních večerních hodinách se k odpovědnosti za útok přihlásil Islámský stát.


Autor: jil

Zdroj: Die Welt / Daily Mail

Foto: © Hannibal Hanschke / Reuters

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek