KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Od pasu dolů jsem černoch!“ Zápasník Conor McGregor si udělal legraci z rasistických obvinění

Výbušný Ir vzbuzuje výrazné emoce, kamkoliv přijde. Čtvrteční tisková konference v New Yorku, která byla součástí novinářského turné k očekávanému srpnovému zápasu s boxerem Floydem Mayweatherem, nebyla výjimkou.

...

Nadcházející historicky první zápas v boxu šampiona MMA (smíšená bojová umění) Conora McGregora patří od oznámení mezi nejsledovanější sportovní události roku. Jeho protivník, čtyřicetiletý a o jedenáct let starší Afroameričan Floyd Mayweather, je považován za jednoho z nejlepších boxerů všech dob.

Výherce zápasu, který se odehraje 26. srpna v americké Nevadě, dostane 75 milionů dolarů (cca 1,7 miliardy českých korun), respektive 100 milionů dolarů (cca 2,3 miliardy českých korun) v případě Mayweathera. Přesné částky sice oba boxeři i jejich týmy tají, ale v angličtině novináři přezdívaný a používaný výraz pro zápas „The Money Fight“ má zde určitě své opodstatnění.

McGregor: Černochem jsem od pasu dolů

Velké peníze, mnohdy pouze pro diváky hraná rivalita, která je pro fanoušky ale stále atraktivní, zápas nejlepších z nejlepších – v srpnu se nepochybně čeká velká událost, kterou je ale třeba neustále mediálně přiživovat.

Když si tedy McGregor dělá legraci z Mayweatherovy pleti, je otázkou, na kolik to myslí vážně a na kolik je to divadlo pro přitáhnutí pozornosti. Celé to však funguje excelentně – když na čtvrteční show pro diváky a novináře McGregor vykřikoval, že nechápe, proč je obviňován z nenávisti proti černým lidem, protože je sám z poloviny černý, opět se kolem toho strhla pozornost.

Doprovodnými gesty totiž naznačil, jak to ve skutečnosti myslel – narážel na obecně rozšířený stereotyp o Afroameričanech a jejich velkých přirozeních, což doprovodil i názorným gestem na následujícím videu.

McGregorův výstřelek se mezi fanoušky a novináři setkal s odsouzením i pobavením, jasné stanovisko k otázce rasismu ale vlastně čerstvě devětadvacetiletá hvězda stále nesdělila.

Mayweathera celá záležitost příliš nevzrušovala. „Spousta lidí říká, že je McGregor rasistický, ale mě to vůbec nezajímá. Může si dělat, co chce. Já chci zůstat v mé zóně a soustředit se na zápas,“ sdělil profesionální boxer americkému serveru TMZ Sports.

„Až bude starší a ohlédne se za sebou, co říkal a dělal, myslím, že toho bude litovat,“ dodal novinářům.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek