KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Od roku 2000 se ztrojnásobil počet mladistvých, kteří zemřeli na AIDS

Počet dospívajících jedinců, kteří zemřeli na onemocnění AIDS, se za posledních 15 let ztrojnásobil, a to i přes velkou snahu o omezení infekce. Nejvíce případů je nahlášeno v subsaharské Africe.
...

Důležitý je přístup nejen k léčbě, ale i k prevenci

Studie provedená UNICEF zjistila, že je každou hodinu infikováno 26 dospívajících jedinců a pouze jeden z deseti je v subsaharské Africe testován na HIV. Co se týče pohlaví, sedm z deseti nakažených od 15 do 19 let jsou dívky.

Mnoho z těch dospívajících, kteří nemoci podlehnou, bylo nakaženo v dětství. „Je důležité, aby mladí lidé, kteří jsou HIV pozitivní, měli přístup k léčbě, péči a podpoře,“ uvedl Craig McClure, šéf globálních programů UNICEF pro HIV a AIDS.

„Na druhé straně ti, kteří jsou HIV negativní, musí mít přístup ke znalostem problematiky a prostředkům, které je mohou před nákazou ochránit,“ dodal McClure.

Často přejde nákaza z matky na dítě v době těhotenství

Podle UNICEF v současné době žijí s virem HIV téměř 2 miliony dospívajících ve věku 15-19 let. Mnoho obětí nákazy získalo virus už v děloze od své matky, někteří z nich se dožili právě mladistvého věku, někdy i bez znalosti o tom, že jsou HIV pozitivní.

„Podařilo se nám snížit počty přenosu viru z matky na dítě, což je chvályhodné,“ uvedl McClure. „Jsou ale potřebné okamžité investice, které by byly využity k léčbě nakažených dětí a mládeže,“ dodal. 

 

Autor: ElS

Zdroj: CNN

Foto: Flickr CC BY-SA 2.0

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek